نمایش خبر نمایش خبر

روستایی دنبال آبادانی و سازندگی است نه تخریب و خیانت


اکرم عباسی| جاده آباء و اجدادی مردم منطقه سبزدشت بافق، در فراز و نشیب های موافقت و مخالفت قرار دارد. مردم منطقه سبزدشت حامی محیط زیست هستند.
"اکبر حسینی" پدر شهیدان محمد و حسین حسینی در گفتگو با هفته نامه افق کویر گفت: پیگیری و احداث جاده گزوییه از پدران ما به فرزندانشان ارث رسیده است.  این جاده در اوایل انقلاب به دستور و حمایت رییس وقت جهاد سازندگی، کوه بری آن آغاز گردید؛ اما با شروع جنگ تحمیلی و تغییر مدیریت جهاد سازندگی عملیات زیر سازی و آسفالت آن متوقف شد.
وی افزود: این محور از روستای دولت آباد آغاز و در مسیر جاده قطرم با فاصله کم به بافق می رسد.  دیرزمانی است که مردم در انتظار تکمیل و احداث جاده هستند. تمام فرمانداران و نمایندگان مردم بافق در مجلس شورای اسلامی از این محور بازدید کرده و همگی قول پیگیری داده اند.
حسینی ادامه داد: در حال حاضر احداث این جاده با مخالفت هایی روبرو هست. عده ای از مردم منطقه برای مطرح کردن دوباره این موضوع ملاقاتی با فرماندار داشته؛ وی قول داد در سفر هیئت دولت خواسته مردم پیگیری شود.
در ادامه احمد توکلی پدر شهید سعید توکلی می گوید: 
جاده گزوییه جاده ۳۰ ساله مردم منطقه سبزدشت است. ۸ سال است که تمام وقت مردم و اعضای شورا صرف پیگیری این جاده شده است. فرماندار و بخشدار مخالفتی ندارند؛ اما برخی به دلایل نامعلوم از راه اندازی جاده جلوگیری می کنند.
وی اضافه کرد: در قدیم جاده اصلی و محل تردد مردم از این جاده بوده به گونه ای که آب انبارهایی نیز توسط مردم ساخته شده است. ازهمین جا اعلام می کنم جاده گزوییه حق مردم منطقه سبز دشت است.
حسن عبداللهی یکی از معتمدین و عضو سابق شورای اسلامی روستای دولت آباد افزود: با احداث جاده گزوییه بعد مسافتی تا بافق ۴۵ کیلومتر نزدیکتر می شود. مردم شهرهای کرمان و کوهبنان در قدیم الایام از این محل رفت و آمد می کردند؛ اما امروز با بحث ها و موضوعات دروغین جلوی ادامه کار گرفته شده؛ امروز با مراجعه به فرمانداری مشکلات و مسائل مردم با فرماندار در میان گذاشته شد. وی دستور داد تا کار ترمیم موقتی جاده انجام شود. 
حسین رشیدی پدرشهید احمد رشیدی یکی از اهالی روستای گفت: روستای طاشکوئیه ۱۵۰ خانوار دارد. با این تعداد جمعیت هنوز خانه بهداشت ندارد. پیگیری زیادی نیز در این رابطه انحام شد؛ اما اثری نداشت. حالا هم نوبت به تعطیلی جاده رسیده؛ محیط زیست با ادامه کار مخالفت می کند. برای من سؤال است مردم روستایی، بی ریا و صادق چگونه می توانند محیطی که خود در آن زندگی می کنند را از بین ببرند؟ روستایی دنبال آبادانی و سازندگی است نه تخریب و خیانت. فرزندم در راه دفاع از همین خاک و وطن به شهادت رسید چگونه می توانم به خود اجازه دهم که خاک آباء و اجدادی ام از بین برود. احداث جاده گزوییه  دغدغه چندین ساله مردم است. از مسئولین استانی و کشوری خواهشمندم فکری به حال اهالی این منطقه بردارند و مطمئن باشند مردم منطقه سبزدشت هرگز به هیچ فردی اجازه خیانت و تخریب نخواهند داد.