شناسه : 22635551
در هم اندیشی آسیب های اجتماعی مطرح شد


به گزارش هفته نامه افق کویر، اولین جلسه هم اندیشی با حضور نماینده ولی فقیه،روحانیت،اداره تبلیغات اسلامی،اداره ارشاد و مرکز اورژانس اجتماعی(123) شهرستان.........
در هم اندیشی آسیب های اجتماعی مطرح شد

به گزارش هفته نامه افق کویر، اولین جلسه هم اندیشی با حضور نماینده ولی فقیه،روحانیت،اداره تبلیغات اسلامی،اداره ارشاد و مرکز اورژانس اجتماعی(123) شهرستان،در محل دفتر امام جمعه بافق با هدف آشنایی بیشتر و هدفمند مبلغین از آسیب های اجتماعی و همفکری در تبلیغ مسائل مربوط به خانواده در راستای کاهش آسیب ها برگزار شد.
حجة الاسلام روحانی رئیس اداره تبلیغات اسلامی بافق بیان کرد ایام تبلیغی به ویژه ایام سوگواری شهادت حضرت زهراء(سلام الله علیها) فرصت مغتنمی در جهت تبلیغ سیره و منش زندگی محمد و آل محمد(صلوات الله علیهم اجمعین) است
وی اظهار کرد ایام الله دهه فجر،تبلور انقلاب فاطمی است و روحانیت با رسالت تبلیغی خود باید نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشند. 
در ادامه رئیس بهزیستی و کارشناسان مرکز اورژانس اجتماعی گزارشی از عملکرد مقایسه ای سال های 95 و 96 را ارائه دادند که با توجه به افزایش طلاق و بحران های آسیب زای ناشی از آسیب های اجتماعی،خواستار همکاری و مداخله هدفمند روحانیت شدند.
در این جلسه با عنایت به نظرات حضار نبود آموزش کافی پیش از ازدواج،اقدام سریع موکلین در طلاق توافقی،اجرای سریع مهریه و نبود آموزش مهارت های زندگی در برنامه های درسی آموزش و پرورش،از دلایل ایجاد آسیب ها در جامعه عنوان شد.
نماینده ولی فقیه در شهرستان با تقدیر از برگزاری چنین نشست های مفیدی،شفافیت در آموزش های قبل و بعد از ازدواج و قاطعیت دادگستری را خواستار شد. 
حجة الاسلام سلیمانی امام جمعه بافق افزود آموزش دوره ای مبلغین در راستای رصد،مداخله و آموزش موثر مخاطبین خود در جهت کاهش آسیب های اجتماعی را از سوی بهزیستی لازم و ضروری دانست. 
گفتنی است با استقبال روحانیت از این هم اندیشی،آمادگی خود را برای تبلیغ احکام مربوط به سبک زندگی اسلامی و مشاوره های مذهبی لازم اعلام کردند و خواستار استمرار چنین نشست‌هایی شدند.