نمایش خبر نمایش خبر

رفتار یک پزشک مهربان

رفتار یک پزشک مهربانبه گزارش هفته نامه افق کویر، بانویی صبح روز دوشنبه مورخ 21مهرماه، در تماسی تلفنی با هفته نامه افق کویر، گلایه خود را نسبت به یکی از دندانپزشکان سطح شهر اعلام داشت.
شهروندی که تمایل به درج نام خود در این نشریه را نداشت، گفت: فرزندی 13 ساله دارم که مدت طولانی از درد دندان رنج می برد؛ مردادماه99؛ وی را برای درمان نزد یکی از دندانپزشکان سطح شهر بردم که پس از معاینه مشخص شد؛ باید عصب کشی شود.
وی افزود: دندانپزشک پس از مطلع شدن از وضعیت مالی نامناسب مبلغ را از 900 هزاتومان به 500 هزارتومان کاهش داد و نام فرزندم توسط منشی، در لیست درمان برای هفته آینده قرار گرفت.
این بانو باتوجه به افزایش نرخ درمان بیان داشت: قول یک هفته ای پزشک به 2ماه افرایش یافت و سرانجام در مهرماه جهت عصب کشی به ما نوبت دادند؛ متأسفانه روزی که در مطب حضور یافتم؛ پزشک مبلغ درمان را 1میلیون و 200 هزار تومان اعلام کرد و دیگر سرقولش نبود.
وی ادامه داد: بالاخره با التماس موفق شدم که 500هزارتومان را نقد و 700هزار تومان را در یک فقره چک بمدت یکماه بپردازم.
شهروند گلایمند گفت: مبلغ اولیه را پرداختم؛ سپس داندانپزشک آمپول بی حسی را به فرزندم تزریق کرد و همسرم جهت آوردن چک راهی منزل شد، ولی خودروی فرسوده در بین راه خاموش می شود و قریب به نیم ساعت بطول می انجامد و یک ساعت از تزریق بی حسی می گذرد.
وی با بیان اینکه فرزند سیزده ساله ام؛ رنگ به رخ نداشت؛ گفت: پزشک معالج درمان را آغاز نمی کرد تا چک را دریافت کند؛ پس از یکساعت از من و فرزندم خواست تا مطب را ترک و چندروز بعد جهت درمان مراجعه کنیم.
این بانو اعلام کرد: با فرزندم مطب را ترک و نزد پزشک دیگری رفتیم که با رفتار بسیار پسندیده و بدون هیچ منتی در همان لحظه دندان فرزندم را به مبلغ 900 هزارتومان عصب کشی نمود.
وی در پایان خواستار انعکاس رفتار ناپسند برخی از پزشکان شد که هفته نامه افق کویر در این باره با ریس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بافق گفتگویی انجام داده است.
مسعود دانشی در این باره گفت: در طول مدت خدمت این دندانپزشک تا به امروز هیچ شهروندی اعتراضی اعلام نکرده و این بانوی شاکی به شبکه بهداشت و درمان مراجعه نداشته است.
وی افزود: این شهروند می تواند شکایت خود را مکتوب نموده و آن را به بنده تحویل دهد تا این موضوع را پیگیری کنم.

الهام نصیرزاده|