نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

رايزني براي احداث خط ريلي بيرجند-طبس

عبدا...زاده مطرح کرد:

 
این رایزنی ها که از طریق نماینده مردم شهرستان های فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی و مجمع نمایندگان استان با استاندار و سازمان مدیریت انجام شده است در حال حاضر به جای پروژه اصلی راه آهن شرق کشور در دستور کار قرار خواهد گرفت .
«عبدا...زاده»، به «خراسان جنوبی» گفت:در این ایده جدید خط ریلی بافق-مشهد از بیرجند به طبس متصل خواهد شد و ایجاد فاصله کمتر و اتصال بیرجند به خط ریلی از مزایای آن است. 
وی معتقد است شاید با این کار پروژه اصلی راه آهن شرق کشور طولانی تر شود اما لازم است مرکز استان به خطوط ریلی مرتبط باشد بنابراین انجام این ایده جدید راحت تر است و سریع تر به نتیجه خواهد رسید به همین دلیل اجرای آن پیشنهاد شد.
وی اعتبار مورد نیاز این پروژه را حدود 5 هزار میلیارد ریال اعلام کرد که از محل منابع ملی و استانی قابل تامین است.
وی با بیان این که در مجموعه استان توافق ضمنی در این زمینه انجام شده است درباره زمان اجرای آن گفت:باید مطالعات طرح انجام شود و قبل از آن نمی توان به طور کارشناسی زمان بهره برداری برای کار اعلام کرد.
وی با اشاره به اهمیت ترانزیت شرق و موضوع راه آهن چابهار-بافق-مشهد-بیرجند افزود:برای تکمیل این پروژه هم باید موافقت ماده 215 گرفته شود اما در شرایط اقتصادی فعلی به لحاظ پر هزینه بودن طرح مگر به شکل فاینانس بتوان آن را اجرا کرد ولی آنچه مهم است این که اهمیت این پروژه مهم با تلاش های انجام شده در حال نهادینه شدن است.