نمایش خبر نمایش خبر

راه آهن بافق؛ برای آبادانی خیابان شیخ محمدتقی بافقی مساعدتی دارد!

راه آهن بافق؛ برای آبادانی خیابان شیخ محمدتقی بافقی مساعدتی دارد!به گزارش هفته نامه افق کویر، با توجه به این که خیابان" شیخ محمد تقی بافقی" قدیمی و ایستگاه راه آهن در آن واقع است. نیاز به آبادانی و توسعه بیشتری دارد. جهت تهیه گزارش از این خیابان، خبرنگار ما؛ به آن محل رفته و با تنی چند از اهالی آنجا به گفتگو پرداخت.
ابتدای خیابان فردی که تمایل به معرفی خود نداشت، بیان کرد: من قریب به هفتاد سال است که در این خیابان ساکن هستم و از کودکی صدای قطار به گوش من رسیده است. می خواهم بدانم راه آهن بودجه ای برای آبادانی این خیابان نمی پردازد.
" احمد خیراتی" فرد دیگری بود که در این باره گفت : مشکل نظارتی دارد، جلوه خیابان با ورق هایی که اطراف خانه های قدیمی قرار گرفته، زشت شده است. خودروهای سنگین در این خیابان زیاد تردد دارند. نور کافی هم وجود ندارد.
خیابان باید عریض شود

"محمدرضا رجبیان" بیان داشت: خیابان باید عریض تر شود و نیاز به پارکینگ دارد و حتی باید به فضای سبز توجه بیشتری گردد. آب باران در این خیابان جمع و وارد برخی مغازه‌ها می شود؛ حتی چاه مغازه را پر و به آن خسارت وارد می کند.
خیابان دو بانده شود

"علی اکبر رنجبر" صاحب سوپرلبنیاتی به دوبانده شدن خیابان اشاره داشت و گفت: درختان قطع شده و دیگر سایه ای در پیاده رو ها و حتی درب نانوایی ها نیست. دو بانده شدن برای این خیابان شلوغ واجب است.
عصر ها ترافیک زیاد است

"محسن محمدی" گفت: سرتاسر خیابان خودرو پارک شده و ترافیک در این خیابان بسیار زیاد است. هر شب چندین مورد تصادف رخ می دهد. اما؛ به علت جزئی بودن تصادف پیگیری نمی شود!
زنی جوان، خواستار شد: پاساژ یا بازار خرید در این خیابان دایر شود.
"حسن کبریایی" یکی دیگر از شهروندان گفت: مشکل خیابان دوبانده نبودن می باشد. تنها خوبی این خیابان، مهربانی ساکنین است.
به خیابان رسیدگی نمی شود

"سجاد غفاری" صاحب مغازه قصابی گفت: خیابان کم عرض و زمانی که مدرسه ها باز شود، مجددا ماشین ها ی زیادی درب مدرسه پارک خواهد شد. در هفته تصادفات زیادی در این خیابان صورت می گیرد و تردد بسیار زیاد است. اصلا به این خیابان رسیدگی نمی شود. حتی آب سردکن موجود در این خیابان از سوی یک خیر است. اما؛ یک کارگر شهرداری به تازگی به نظافت خیابان پرداخته است.
" ایمان رضایی" گفت: در این خیابان، تصادف بسیار است. تا زمانی که تصادفات، فوتی نداشته باشد اقدامی نخواهد داشت.

رشد بسیاردرختان آکالیپتوس

"رضا اشرفی" توضیح داد: این خیابان کم عرض است. تا به امروز هیچ پیشرفتی نداشته و خیابان آباد نمی شود. بعضی از درختان آکالیپتوس با رشد بسیار باعث عدم دید افراد می شود.
وی مهمترین مشکل را بالا بودن سطح خیابان دانست و گفت: در فصل زمستان به علت بالا بودن سطح خیابان باران، وارد مغازه‌ها می شود.
"عباس مقامی" گفت : هنگام غروب خیابان شلوغ و برای رفت و آمد با مشکل روبرو هستیم. فرزندان ما برای عبور از خیابان زمان زیادی را باید صرف کنند. این خیابان دارای مغازههای زیادی بالاخص نانوایی است که این یکی از خوبی های خیایان می باشد.
"ابوالفضل ابراهیمی" بیان داشت : پارکینگ خیابان، آن هم در زمان عصر که خیابان شلوغ است، بسیار واجب است.
"محمد رضا زمانی" یکی از اهالی خیابان هم گفت : باران که می آید آب جمع می شود و داخل خانه ها می آید.
در ادامه با " سیدعلی نوروززاده " شهردار بافق در خصوص مشکلات خیابان شیخ محمدتقی به گفتگو پرداخته ایم:
وی در خصوص عدم وجود پارکینگ در این خیابان بیان داشت: در طرح جامع جدید؛ تمهیداتی مانند افزودن پارکینگ های حاشیه ای برای کاستن از مشکل پیش بینی شده است.
شهردار بافق با اشاره به مشکلات روشنایی که مربوط به اداره برق است به توضیحات خود درباره آب گرفتگی در خیابان شیخ محمدتقی ادامه داد: به علت گود بودن خیابان شیخ محمدتقی نسبت به خیابانهای اطراف ، مشکل دفع آبهای سطحی این مسیر قدمتی بیش از سی ساله دارد. قبلا آب باران به قنات ها سرازیر می شده که با حذف قنات ها در سال های اخیر مشکل تشدید شده. اما؛ طی چند سال گذشته شهرداری اقدام به حفر متعدد چاه های جذبی نموده است. همچنین ایجاد دو ایستگاه پمپاژ آب در یک نقطه از این معبر کمک شایانی به دفع آب باران نموده و در باران های زمستانی با ایجاد کانال اساسی دفع ثقلی آب باران در سالجاری مشکل بصورت اساسی حل میشود.
وی علت قطع درختان را در خیابان شیخ محمدتقی اینگونه اعلام کرد: با توجه به مشکلات درختان اکالیپتوس ، برخی از آنها قطع و درختان دیگری مانند سنجد تلخ و زیتون جایگزین شده است.
شهردار بافق در خصوص مساعدت مالی راه آهن شهرستان بافق جهت آبادانی این خیابان تصریح کرد: از نظر مالی تقریبا خیر، ولی در موضوعاتی مانند ایجاد میدان راه آهن مساعدت نموده و قابل تقدیر است.
سیدعلی نوروززاده با بیان اینکه آبادانی یک خیابان محدود به ایجاد یک مجتمع خرید و اقدامات این چنینی نیست، به اقدامات انجام شده در این خیابان اشاره داشت و گفت: احداث بلوار آیت ا... میرغنی زاده از نقاط قوت جهت آبادانی و توسعه این خیابان می باشد.
وی افزود: همچنین طی چند سال گذشته شهرداری اقدام به تکمیل بلوار پیر مراد، بلوار امام جعفرصادق(ع) ، ایجاد میدان شیخ محمد تقی و نصب المان، روکش کامل آسفالت خیابان شیخ محمد تقی، موزائیک فرش پیاده رو های این خیابان نموده است.
شهردار بافق ادامه داد: ان شاا... بزودی میدان راه آهن در انتهای این خیابان به بهره برداری خواهد رسید. و باقیمانده سنگ فرش انتهایی مسیر نیز انجام خواهدشد.
وی اظهار امیدواری کرد: بخش خصوصی با سرمایه گذاری در این مسیر باعث افزایش سرعت توسعه و آبادانی این نقطه از شهر شود.

حدیثه امیریان|