نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دولت تدبیر و امید و تاثیر آن درفضای فرهنگی و هنری کشور

دولت تدبیر و امید و تاثیر آن درفضای فرهنگی و هنری کشور


دولت تدبیر و امید و تاثیر آن درفضای فرهنگی و هنری کشور

 به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، « دکتر محمد علی طالبی» در معیت، «بهرام عبدالحسینی،  « مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و «داود پاک طینت»مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد، انجام گرفت، ضمن تشکر از عوامل برگزاری این نمایش، اظهار داشت: حضور در بافت تاريخي و استفاده از اين ابنیه براي اجرای نمایش «کرشمه خسروانی»، سبکی منحصر به فرد و مایه خوشحالی است.
وی با تاکید بر پاسداشت و استفاده از ظرفیت غنی ابنیه تاریخی استان، ادامه داد: امیدوارم استفاده از این سبک، تاثیر بسزایی در افزایش جذابیت هنر توانمند تئاتر، در استان یزد داشته باشد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار خواستار پخش این تئاتر از طریق صدا و سیما استان شد و گفت: با پخش این تئاتر از شبکه استانی جمع بیشتری از مردم استان از جذابیت های اینگونه نمایشها بهره مند می گردند.
وی فضای به وجود آمده در دولت تدبیر و امید را فرصتی مغتنم برای جامعه هنری استان برشمرد و اظهار داشت: امیدواریم فرصت به وجود آمده در دولت تدبیر و امید
تاثیر بسزایی در تعالی فضای فرهنگی و هنری استان داشته و هر روز شاهد حضور فعال در عرصه های مختلف هنری استان باشیم.
محمدعلی طالبی با تاکید بر حمایت از فعالیت های ماندگار و تاثیرگذار فرهنگی، گفت: برگزاری این نوع نمایش می تواند در جذب گردشگر موثر باشد و استانداری در معرفی ظرفیت های هنری استان به کشور و جهان از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.
تهیه کننده این نمایش نیز در ابتدای این نشست ضمن خوش آمدگویی، به ارائه توضیح در خصوص داستان و نحوه برگزاری این نمایش پرداخت و خواستار حمایت مسئولین از فعالیت های هنری استان شد.
گفتني است عوامل نمایش کرشمه خسروانی با موضوع تبیین فرهنگ قیام عاشورا هم اکنون در رستوران سنتی ارسی  در حال تمرین هستند