نمایش خبر نمایش خبر

دولت به تعهد خود عمل کرده، سهم متقاضیان مسکن مهر کامل نیست

مدیر کل راه و شهرسازی استان یزد:

مدیر کل راه و شهرسازی استان یزد با اشاره به این که طرح جاده بافق- یزد یکی از مهمترین طرح های راهسازی استان یزد است گفت:20 کیلومتر از قطعه دوم محور بافق یزد تا قبل از نوروز امسال به بهره برداری می رسد. 
غلامرضا رضایی در حاشیه بازدید از جاده بافق _ یزد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: احداث باند دوم جاده بافق_ یزد یکی از مهمترین طرح های راهسازی استان است. وجود معادن متعدد در بافق سبب شده تا تردد ماشین آلات سنگین در محور بافق یزد افزایش یابد.
وی افزود: طی سال های گذشته 69 کیلومتر از باند دوم آسفالت و به بهره برداری رسید. عملیات خاک ریزی و پل سازی 43 کیلومتر باقی مانده نیز در دست اقدام می باشد.
رضایی تصریح کرد: علیرغم کمبود اعتبار برای فعالسازی بیشتر طرح، پیمانکار دیگری نیز اضافه شد تا با این برنامه ریزی کار با سرعت بیشتر پیش برود. 
وی عنوان کرد: 20 کیلومتر از قطعه دوم تا قبل از پایان سال به بهره برداری می رسد. با توجه به اینکه عملیات روسازی و آسفالت نیاز است تا به صورت پیوسته انجام شود، منتظر هستیم تا وضعیت روسازی مطلوب شده و عملیات آسفالت نیز آغاز گردد.
مدیر کل راه و شهرسازی در ادامه در پاسخ به این پرسش که چرا محور بافق بهاباد با توجه به حوادث زیاد جاده ای دو بانده نمی شود؟ تصریح کرد: دو بانده شدن جاده بافق _ بهاباد یکی از مصوبات دولت قبل بوده؛ مطالعات امکانات سنجی و توجیه فنی اقتصادی به دلیل شرایط اقتصادی مصوب نشده است. با کمک مسئولین محلی کار به صورت مقطعی در نقاط کور محور انجام می شود.
وی در رابطه با برطرف کردن مشکلات مسکن مهر بافق چنین گفت: تأمین زمین رایگان، وام، فراهم کردن تسهیلات زیر بنایی از جمله آب و برق از تعهدات دولت بوده است. دولت به تعهدات خود عمل کرده؛ تا آن جایی که اطلاع دارم، آورده اعضای تعاونی کامل نبوده است. اعضا با کمک و مساعدت، آورده خود را به حدی برسانند که طرح به اتمام برسد.
غلامرضا رضایی گفت: اگر موارد دیگری وجود دارد به اداره کل منتقل شود تا در رابطه با آن پیگیری بعمل آید.