نمایش خبر نمایش خبر

دستگاه سنجش آلودگی بافق سالم است


به گزارش هفته نامه افق کویر، مدتی است تابلو نمایشگر آلاینده های هوا در بافق راه اندازی شده، ولی به گفته برخی از افراد مطلع این دستگاه به صورت کامل راه اندازی نشده است، به همین منظور گفتگویی با ذوالفقاری معاون منابع انسانی و پشتیبانی محیط زیست استان یزد انجام شده است
وی در این مورد گفت: برای دستگاه سنجش آلودگی دو بحث داریم یکی اینکه اینکه تابلو نمایشگر امکان دارد برق، اینترنت و تلفن آن قطع شود که در تابلو مشکل ایجاد می کند. قضیه مهم آن این است که دستگاهی که هوا را اندازه گیری می کند سالم است و نگاه ما به تابلو نیست؛ بلکه داده ها را بر روی سیستم نرم افزاری از طریق یزد، بافق و تهران کنترل می کنند و هیچگاه استناد ما به این تابلو نیست.
معاون منابع انسانی و پشتیبانی محیط زیست استان یزد افزود: ان شاءا...  تا یک ماه آینده دستگاه دیگری در بافق نصب می شود که سیستم آن متفاوت نسبت به این دستگاه موجود است.
وی افزود: این دستگاه کارایی های خیلی بالایی دارد و نمی شود گفت همه سیستم این دستگاه نصب شده است؛ ولی آن چیزی که مورد نیاز شهرستان و استان بوده در آن دیده شده و از آن استفاده می شود و ان شاء ا... گسترش پیدا می کند.