نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

در رابطه با محوطه سازی بودجه ای نداریم و به مشکل برخوردیم

در رابطه با محوطه سازی بودجه ای نداریم و به مشکل برخوردیم


حمیدرضا قنبری زاده ریاست دانشگاه علمی کاربردی بافق:

دانشگاه جامع علمی-  کاربردی یکی از دانشگاه های وابسته به وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری است که با هدف ارتقاء سطح مهارت شاغلین بخشهای مختلف اقتصادی و افزایش مهارت های حرفه ای فارغ التحصیلان مرکز آموزش که فاقد تجربه اجرایی  می باشند تشکیل و با بکارگیری و سازمان دهی امکانات، منابع مادی و انسانی دستگاه های اجرایی، نسبت به برگزاری دوره های علمی - کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی اقدام می کند.
دانشگاه جامع علمی - کاربردی تنها متولی نظام آموزش عالی علمی - کاربردی است که زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اداره می شود. هدف دانشگاه جامع فراهم آوردن موجباتی است که مشارکت سازمانها و دستگاههای اجرایی دولتی و غیر دولتی را برای آموزش نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز بخشهای مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور می باشد به نحوی که دانش آموختگان بتوانند برای فعالیتی که به آنها محول می شود. دانش و مهارت لازم را کسب نمایند.
خبرنگار هفته نامه افق کویر گفتگویی با ریاست دانشگاه جامع علمی- کاربردی بافق انجام داده است که توجه شما خوانندگان گرامی را به آن جلب می نماییم.
افق کویر: خودتان را معرفی کنید؟
حمیدرضا قنبری زاده هستم، کارشناس ارشد مدیریت آموزشی. حدود 5 سال است که در دانشگاه علمی کاربردی در خدمت مردم شهرستان بافق به عنوان خادم آن ها در دانشگاه علمی کاربردی فعالیت می کنم و 19 سال سابقه کار دارم که قبلاً به عنوان معلم در دانشگاه علمی کاربردی، پیام نور،آزاد، ضمن فرهنگیان یزد و آموزش و پرورش تدریس می کردم.
افق کویر: ورودی سال جدید چه تعداد بوده اند؟
الحمدا... 450 نفر ورودی جدید داشتیم که اکثراً بافقی بوده اند؛ یعنی حدود 90 درصد از دانشجویان و بقیه دانشجویان از شهرستان های بهاباد،یزد و گاهاً استان اصفهان و کرمان هستند.
افق کویر: دانشگاه امسال چه رشته هایی را جذب کرده است؟
کارشناسی حقوق گرایش دستیار قضایی،کارشناسی مهندسی الکترونیکی صنعتی و کارشناسی مهندسی نقشه برداری.
افق کویر: آیا برای جذب رشته ها رایزنی هایی از طریق نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی داشتید؟
خیر، با توجه به فضای آموزشی در جذب رشته های کارشناسی مشکلی وجود ندارد؛ اما نماینده محترم مجلس نگاه مثبت و خوبی به دانشگاه دارد.
افق کویر: برای رفاه دانشجویان خوابگاهی چه امکاناتی فراهم آورده اید؟
فراهم کردن خوابگاه برای دانشجویان دختر و پسر و با توجه به کمکی که شرکت سنگ آهن به دانشگاه ارائه نموده است شهریه خوابگاه کمترین مقدار ممکن است. از لحاظ سالن ورزشی هم امور ورزشی سنگ آهن با دانشگاه همکاری دارد و دانشجویان می توانند از سالن های ورزشی استفاده کنند
افق کویر: برای پر کردن اوقات فراغت دانشجویان آیا برنامه خاصی دانشگاه دارد؟
امور دانشجویی برای این ترم برنامه هایی از قبیل: شرکت در انجمن های علمی، برگزاری مراسمات مذهبی راه اندازی انجمن های شعر و موسیقی برای دانشجویان در نظر دارد که برگزار کند.
افق کویر: چه برنامه ای برای توسعه دانشگاه دارید؟
انشا ا...جذب رشته های کارشناسی ارشد، تجهیز آزمایشگاهها و کارگاهها و تکمیل ساختمانهای در دست احداث
افق کویر: در حال حاضر با چه مشکلاتی روبرو هستید؟
مانند همه جاهای دیگر با مشکلات مالی روبرو هستیم، در حال حاضر نزدیک به 8 هزار متر ساختمان ساختیم که در دانشگاههای علمی کاربردی ایران بی نظیر است و نزدیک به 5 هزار متر از ساختمان را شروع کردیم؛ ولی منابع مالی نداریم ساختمان ها ساخته شده است در رابطه با محوطه سازی بودجه نداریم و به مشکل برخوردیم از مسئولین درخواست کمک داریم که تا حالا مسئولین شهر مخصوصاً امام جمعۀ محترم و دیگر مسئولین با ما همکاری کردند.
افق کویر:  چه درخواستی از مسئولین شهرستان دارید؟
ضمن تشکر از آن ها می خواهیم تا به صورت دوره ای در مجموعه خود نیاز سنجی آموزشی کنند؛ مثلاً به دانشگاه اعلام کنند که 6 نفر در زمینه کامپیوتر و مکانیک نیازمند هستیم تا همین الآن نیرو را برای آن ها آماده سازی کنیم که بعداً با کمبود نیروی متخصص مواجه نشوند و مجبور نباشند تا از غیر بومیها برای کار در ادارات استفاده کنند.
پیشنهادی که برای شورای اشتغال شهرستان دارم این هست که از دانشگاه های شهرستان چه آزاد، پیام نور،علمی کاربردی به عنوان یک پیشنهاد دهنده و هستۀ فکری و نیاز سنجی آموزشی برای آماده سازی نیروها همکاری کنند تا بعداً با مشکلی روبرو نشوند.
افق کویر: حرف پایانی: بسیار خوشبختم که با مردم دلسوز و خون گرم بافق کار کردم و از حمایت های آن ها متشکرم. اگر کمبود و کاستی بوده است از مردم عذرخواهی می کنیم شاید بیشتر می توانستیم کار کنیم؛ ولی نتوانستیم اگر کاری هم شده حمایتهای مردم بوده است.  
                                   اکرم عباسی