نمایش خبر نمایش خبر

در بافق برای فوتبال هزینه نمی شود/ سرویس بهداشتی ورزشگاه قابل استفاده نیست

در بافق برای فوتبال هزینه نمی شود/ سرویس بهداشتی ورزشگاه قابل استفاده نیستاکرم عباسی| مقابل آینه که می ایستی، احساس می کنی عوض شدی، بزرگ شدی؛ آن قدر بزرگ که دیگر بزرگ ترها نگویند: «بچه»!
قد کشیدی، بلندتر شدی؛ دیگر حسرت قدبلندی بابا را نمی خوری! احساس می کنی که جهانت عوض شده. عواطفت، جور دیگری شده. می خواهی افق های دور دست را به تماشا بایستی. بازی های کودکانه دیگر سرگرمت نمی کنند. عطش یکریز «فهمیدن»، «درک کردن» و دنیا را دیدن و شناختن.
8 آبان ماه ، روز شهادت محمد حسین فهمیده است. او نوجوانی 13 ساله بود که در دوران دفاع مقدس به شهادت رسید، به همین خاطر این روز به عنوان روز نوجوان و (بسیج دانش آموزی)  نامگذاری شد. این روز را به  همه نوجوان های عزیز تبریک می گوییم.
گفتگوی هفته نامه افق کویر با یک نوجوان ورزشکار و موفق را می خوانید:
افق کویر:  لطفاً خودت را معرفی کن.
 محمد صادق تفکری هستم. 12 ساله، بازیکن تیم فوتبال باشگاه محبان انصار بافق.
افق کویر: چند سال است که در رشته ورزشی فوتبال فعالیت داری؟
 از 5 سالگی تاکنون به فوتبال می پردازم. ابتدا از بافق جوان شروع کردم؛ مجدداً باشگاه منحل شد و رفتم باشگاه سنگ آهن بعد از آن آمدم باشگاه انصار.
افق کویر: در مسابقاتی که برگزار شده مقامی داشته ای؟
 هر سال جشنواره انتخاب تیم ملی در یزد برگزار می شود که از همه شهرهای استان یزد در آن شرکت می کنند. در آن مسابقه من و چند تن از دوستانم برای اردوی تیم ملی که هنوز نتیجه آن اعلام نشده، پذیرفته شدیم.
افق کویر:به جز ورزش فعالیت دیگری انجام می دهی؟! 
کلاس حفظ قرآن و کلاس زبان هم می روم. 
افق کویر: از مسئولین چه درخواستی داری؟! 
به فوتبال بیشتر رسیدگی شود. سال گذشته مسابقات جشنواره برگزار شد و از بافق شرکت کردیم، در آن مسابقات انتخاب شدم؛ اما دیگر به ما خبری ندادند و پیگیری صورت نگرفت. در بافق برای فوتبال هزینه نمی شود. در ورزشگاهی که ما هستیم امکانات ورزشی مناسب ندارند، حتی سرویس بهداشتی آن قابل استفاده نیست.
افق کویر: به افرادی که علاقه به رشته فوتبال دارند چه پیشنهادی داری؟ 
به سمت فوتبال بیایند برای سلامتی خیلی خوب است؛ شاید اگر فوتبال آن ها خوب باشد پیشرفت کنند و به درجه های بالاتر صعود کنند.
افق کویر: چرا پسرها به فوتبال علاقه دارند؟
 مهیج است و من علاقه داشتم که به این ورزش بپردازم و با تشویق پدرم به این ورزش پرداختم.
افق کویر:  اگر یک زمانی رئیس هیات فوتبال شوی چه کاری برای فوتبال بافق انجام می دهی؟!
 سعی می کنم به فوتبال بیشتر توجه کنم و در مسابقات بیشتر بچه ها و تیم بافق را شرکت دهم تا بچه ها تجربه شان افزایش یافته و همیشه فوتبال بافق موفق باشد. از علاقمندان به این رشته پول دریافت نمی کنم و همه زمینه ها را برایشان فراهم می کنم تا به راحتی به مسابقات بروند. در حال حاضر تا حدودی زمینه برای ما مهیا است و به مشکلات ما رسیدگی می شود و کمتر مشکل داریم.