نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دانشگاه آزاد توفیق چندانی در تبدیل علم به ثروت نداشته است

دانشگاه آزاد توفیق چندانی در تبدیل علم به ثروت نداشته است


دانشگاه آزاد توفیق چندانی در تبدیل علم به ثروت نداشته است

براساس اعلام وزارت علوم در سال گذشته ۱۵۰ هزار نفر برای تحصیلات تکمیلی در خارج از کشور اقدام کرده‌اند که با توجه به هزینه یک میلیون دلاری تحصیل هر فرد در ایران از مقطع ابتدایی تا کار‌شناسی ارشد، سالانه ۱۵۰ میلیارد دلار ارز از کشور خارج می‌شود.
به گزارش ایلنا رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با پیشنهاد اینکه واحد یزد می‌تواند به عنوان پایلوت این طرح انتخاب شود، اظهار داشت: با توجه به استعدادهای طبیعی به ویژه ظرفیت‌های معدنی فراوانی که در این استان وجود دارد، پیشنهاد می‌شود شرکت‌های دانش بنیان مرتبط با معدن در استان یزد راه اندازی شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی و نقش آن در توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی کشور در طول ۳۰ سال گذشته بر همگان روشن است. تاکنون بیش از ۷۰ هزار نفر از دانشگاه آزاد یزد فارغ التحصیل شده‌اند که مسلماً وجود این تعداد فارغ التحصیل نقش به سزایی در حل مسائل اقتصادی و اجتماعی استان یزد داشته است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نسبت استاد به دانشجو را در واحد یزد نسبت به دیگر واحد‌ها رقم قابل قبولی دانست و خاطر نشان کرد: در طول سه دهه گذشته توجه به مسائلی مانند زیربنا‌ها، تاسیس فضاهای علمی- تحقیقاتی و... جزو الزامات به شمار می‌رفت اما اکنون زمان حرکت در مسیر توسعه کیفی دانشگاه فرا رسیده و این امر یک ضرورت به شمار می‌رود.