نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

حمله به خودروی جوکار در استان یزد/ هشداری که جدی گرفته نشد/ مسئولین انتظامی و قضایی قاطعانه برخورد کنند

احساس امنیت در یزد زیر سئوال؛

سید محمد مزیدی یکی از مسئولین دفتر محمدصالح جوکار در مصاحبه با خبرنگار یزد رسا در خصوص حمله چند نفر به خودروی نماینده مردم یزد و اشکذر اظهار داشت: شب گذشته پس از پایان یادواره شهدای کهدوئیه، راننده جوکار به دلیل اینکه با جاده آشنا نبود من به عنوان راننده پشت ماشین نشستم تا به یزد بیاییم.
وی ادامه داد: پس از اینکه به حوالی گردنه بیداخوید (اطراف روستای خامس آباد) شهرستان تفت رسیدیم ساعت 11:30 بود که 6 الی 7 نفر که از حالت روانی خوبی برخودار نبودند به سمت ماشین ما که جوکار نماینده مردم یزد و اشکذر نیز در آن حضور داشت حمله کردند.
وی ادامه داد: این افراد که تعداد آن‌ها به 12 نفر می‌رسید دو ماشین داشتند که یکی از ماشین‌های خود که نیسان بود را روشن گذاشته بودند و چراغ ماشینشان به سمت ما بود.
وی گفت: 6 یا 7 نفر از آن ها طی دو مرحله به ما حمله کردند و بنده با دو ویراژی که دادم توانستیم فرار کنیم و 5 الی 6 نفر از این افراد نیز کنار ماشین دوم ایستاده بودند و جلو نیامدند.
وی ادامه داد: این افراد که برخی از آنان دو شیشه مشروب به گردن خود آویزان کرده بودند و به نظر می‌رسید قرص‌های روان گردان نیز مصرف کرده‌اند به جلو ماشین ما پریدند و بنده چون با جاده آشنا بودم با دو ویراژی که دادم توانستم از بین آن‌ها عبور کنم.
مزیدی تصریح کرد: به لطف خدا در این حمله شبانه به ما آسیبی نرسید و اگر خدایی نکرده در ابتدای مسیر من پشت فرمان ماشین ننشسته بودم و راننده آقای جوکار که آشنایی با جاده نداشت به پشت ماشین نشسته بود یا خودروی ما توسط این افراد متوقف می‌شد و یا ماشین ما به ته دره سقوط می‌کرد.
مزیدی خاطرنشان کرد: بعد از این قضیه با کبیری فرمانده حوزه مقاومت بسیج حزب ‌ا... دهستان کهدوئیه و سرهنگ فلاح فرمانده سپاه تفت که در یادواره شهدای کهدوئیه بودند تماس گرفتیم و کبیری به ما گفت فقط فرار کنید چون سه الی چهار بار دیگر نیز قضیه مشابه‌ای در این منطقه اتفاق افتاده و افرادی با حمله به ماشین‌‌هایی که در این مسیر در حال رفت و آمد بوده‌اند افراد را مورد اذیت و آزار قرار داده و اموالشان را به غارت برده‌اند.
وی ادامه داد: ساعت 1:30 نیمه‌شب بود که سرهنگ فلاح فرمانده سپاه تفت با ما تماس گرفتند و از دستگیری این افراد توسط نیروهای سپاه خبر دادند.
وی گفت: این افراد توسط سپاه به مقامات قضایی تحویل داده شده‌اند تا به جرم آن‌ها رسیدگی شود.
شایان ذکر است در گفتگویی که توسط خبرنگار هفته‌نامه افق‌کویر با جوکار انجام شد وی حمله به خودرویش را تأیید کرد.
(منبع: یزد رسا)