نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

حق و حقوق به شهر و مردم برگردد

حق و حقوق به شهر و مردم برگردد


یک فعال اجتماعی:حق و حقوق به شهر و مردم برگردد

در پی مطرح شدن خصوصی‌سازی شرکت سنگ‌آهن بافق خبرنگار هفته‌نامه افق‌کویر طی تماسی تلفنی با علی اکبر قانعی، عضو شورای اسلامی دوره دوم گفتگویی با وی انجام داده است که این گفتگو را می خوانیم.
وی در پاسخ به این پرسش که «نظر شما در مورد خصوصی سازی شرکت سنگ آهن چیست؟» گفت: بحث خصوصی را با این روند قبول نداریم، اصل 44 را می‌پذیریم و در کنار آن اصل 45، معادن را جزء انفال محسوب کرده است که زیر نظر مقام معظم رهبری می‌باشد.
این ایثارگر افزود: قیمت‌گذاری که در مورد شرکت صورت گرفته یک سوم قیمت اصلی معادن نیست و سهم بافق محروم شده است. سهام کارکنان باید محفوظ باشد. زمانی که شرکتی بخواهد به فروش برسد در ابتدا باید به کارکنان واگذار ‌شود؛ ولی متأسفانه در بحث بدهی دولت منظور نموده‌اند و به صندوق بازنشستگی داده شده است. حق شهر، حق کارکنان پایمال شده است.
جانشین اسبق سپاه پاسداران ناحیه بافق تصریح نمود: از مسئولین شرکت می‌خواهم قضیه پیگیری شود. صحبت‌هایی با جوکار نماینده مردم یزد داشتم که همین نظر را داشت.
قانعی ادامه داد: با توجه به محرومیت‌هایی که در شهرستان بافق وجود دارد و با عنایت به این که کارخانه‌های جوار معدنی ایجاد نشده و تعهداتی که زمان فعالیتم در شورای تأمین توسط مؤذن‌زاده یکی از مسئولین مربوطه در رابطه با تحصن شرکت داده شد و صورتجلسه آن در فرمانداری و شورای تأمین موجود هست و ایجاد کارخانه‌ها مدنظر بوده است؛ بعد از چندین سال هنوز هیچ اقدامی نشده و به آن تعهدات که با حضور شورای تأمین بافق و استان صورت گرفت عمل نشده است.
مسئول هیئت رزمندگان اسلام شهرستان بافق در پایان این گفتگو با اشاره به اینکه مردم بافق با توجه به اینکه در استان خود مسئولین هم اقرار دارند و می‌دانند در همه زمینه ها پیش قراول بوده و از اوایل انقلاب در مأموریت‌ها، انتخابات و راهپیمایی‌ها تماماً موارد طبق آمار و سند که موجود می‌باشد حضور داشتند از مسئولین خواست تا پیگیری‌های لازم انجام شود و حق و حقوق به شهر و مردم برگردد.