نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

حضوری پرشور و گسترده در راهپیمایی22 بهمن

حضوری پرشور و گسترده در راهپیمایی22 بهمن


حاج سید جواد سلیمانی امام جمعه بافق در خطبه های نماز جمعه خواستار آن شد:

به گزارش تسنیم، حجت الاسلام و المسلمین سیدجواد سلیمانی، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گذشته، با تبریک ولادت حضرت امام حسن عسکری علیه السلام، اظهار کرد: در روایتی از این بزرگوار نقل شده که انسان مومن نباید از فردی خواهش کند که سبب ذلت و خواریش شده و جایگاهش را در مقابل خواسته‌ها کوچک نماید.
وی با اشاره به جمعیت 35 میلیونی ایران پیش از انقلاب و  مقایسه فروش نفت با رژیم سابق، عنوان کرد: فروش نفت در آن مقطع چهار میلیون بشکه بوده و الان پس از 35 سال و جمعیت 70 میلیونی رقم کمی بیش از دو میلیون بشکه تولید می‌شود که میزان 950 هزار بشکه به فروش  رسیده و بقیه به مصرف داخلی می‌رسد.
امام جمعه بافق با اشاره به فساد مالی، اخلاقی و وطن فروشی نظام پهلوی، اضافه کرد: سالیانه دو میلیارد دلار از درآمد نفت به حساب خاندان پهلوی ریخته می‌شد.
سلیمانی با اشاره به تشکیل بنیاد پهلوی در سال 1337، افزود: تمام کارخانه‌ها، صنایع معدنی، ساختمان سازی، خودروسازی، بیمه‌ای، بانک‌ها، 23 هتل در آمدزا و 25 واحد کشت و صنعت و 10 کارخانه سیمان، سالیانه سه میلیارد درآمدشان را به حساب این بنیاد که در اختیار خاندان پهلوی بود واریز می‌کردند.
وی بااشاره به هزینه 100 میلیون دلاری جشن دو هزار و پانصد ساله و در‌آمد چهار میلیون بشکه‌ای رژیم شاه سابق، بیان کرد: در همان مقطع بسیاری از شهرهای ایران از برق و آب آشامیدنی لوله‌کشی محروم بودند ولی اکنون تمام نقاط کشور دارای برق و آب آشامیدنی هستند.
امام جمعه بافق خاطرنشان کرد: مخالفین شاه هم به عناوین مختلف سرکوب می‌شدند و بعدها با تشکیل سازمان امنیت ساواک شدیدترین برخوردها و شنکنجه‌ها برای مخالفین اعمال می‌شد.
سلیمانی واگذاری برخی نقاط و سرمایه‌های ایران به بیگانگان را از دیگر خیانت‌های رژیم پهلوی دانست و بیان کرد: امام خمینی(ره) با دیدن این واقعیت‌ها برای نجات مردم  با شاه مبارزه کرد و خوشبختانه اکنون نظام اسلامی و مسئولین در خدمت مردم هستند.
وی با اشاره به صحبت‌های اخیر وزیر امور خارجه آمریکا، عنوان کرد: گرچه 35 سال گذشته هم این حرف‌ها زده شده ولی برای نشان دادن پشتوانه مردمی از نظام، ولایت فقیه و آرمان های امام خمینی(ره) همه باید حضوری پرشور و گسترده در راهپیمایی 22 بهمن داشته باشیم.
امام جمعه بافق با اشاره به اینکه دشمن از راهپیمایی های ملت ایران ترس شدیدی دارد، گفت: مردم در این روز با حضور و شعارهای خود، جواب دندان‌شکنی به مقامات آمریکایی می‌دهند.
سالروز بیعت همافران با امام خمینی(ره) و شکست حکومت نظامی، و تسلیت وفات حضرت معصومه سلام الله علیها از برخی دیگر مسایل بیان شده در نماز جمعه این هفته شهرستان بافق بود.