نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

جهاد کشاورزی می تواند عامل اصلی ایجاد اعتدال در بخش اجتماعی باشد

جهاد کشاورزی می تواند عامل اصلی ایجاد اعتدال در بخش اجتماعی باشد


امام جمعه ابرکوه:

به گزارش دانا، حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه ابرکوه در جمع کارکنان اداره جهاد کشاورزی شهرستان ضمن قدردانی از مدیریت و پرسنل این اداره اظهار داشت: ما بر این باور هستیم که پیروزی و تداوم انقلاب و پایه نظام بر دوش مردم است. در این خصوص، همان طورکه باید اسباب و الگوی شهروندان فراهم شود تا در راستای استمرار بخشی انقلاب اسلامی حضور در صحنه داشته باشند، به همان میزان باید زمینه دلگرمی روستائیان فراهم شود.
امام جمعه ابرکوه افزود: نقش جهاد کشاورزی برای ما بارز و آشکار است که در بخش دلگرم کردن روستاییان و هموطنان برای انجام این وظیفه تلاش موثر و نتیجه بخش داشته و دارد. ما باید به هر نحو ممکن سعی کنیم فاصله مشهود بین روستا و شهر را از نظر سطح زندگی و امکانات به حداقل برسانیم و درکاهش یا از بین بردن این فاصله، جهاد کشاورزی می تواند عامل اصلی ایجاد اعتدال در بخش اجتماعی باشد.
حجت الاسلام حسینی گفت: حق و حقوق مردم در عرصه های شهرنشینی و روستا باید نزدیک به هم باشد، به لطف خدا در روستاها هم مانند شهر، امکانات

فراهم است و انگیزه مهاجرت به شهر به صفر رسیده است و زندگی روستایی بر جاذبه کاذب شهری رجحان دارد. گاهی شنیده می شود که روستاییان در بعضی موارد (مالی، کود، سم، بذر و…) مشکلاتی دارند و انتظار دارند جهاد با ارائه تسهیلات مشکلات را حل کند و این انتظارات در خور نیاز روستاییان است.حسینی تصریح کرد: به روستائیان عزیز توصیه می شود، شرایط، امکانات و توان جهاد را لحاظ کنند. یعنی این نکته را مد نظر داشته باشند که اگر جهاد توان پاسخگویی داشته باشد قطعا قصور نخواهد کرد. روستاییان باید سعی کنند در بخش های مختلف کشاورزی، صنعت و تولید خودکفا بوده و جهاد را دستیار خود بدانند و در بخش ارشاد و مشاوره از آن یاری بخواهند.