شناسه : 21712873
رییس شورای شهر بافق:


الهام نصیرزاده| به گزارش هفته نامه افق کویر، سیدمحمد باقی زاده قبل از برگزاری پنجمین دوره مراسم تحلیف شورای شهر بافق به پاسخهای مطرح شده...........
رییس شورای شهر بافق:

الهام نصیرزاده| به گزارش هفته نامه افق کویر، سیدمحمد باقی زاده قبل از برگزاری پنجمین دوره مراسم تحلیف شورای شهر بافق  به پاسخهای مطرح شده از سوی خبرنگار این هفته نامه پاسخ داد. 
افق کویرآیا شهردار ماندنی است یاخیر؟
بله، ان شاا... خواهند ماند؛ فعلاً برنامه ای برای تغییر شهردار نداریم.
افق کویر جلساتی که تاکنون داشته اید پیرامون چه موضوعاتی بوده است؟
با اعضای جدید سه الی چهار جلسه تشکیل گردیده است که یک جلسه با شهردار در رابطه با اوضاع و احوال شهر و عملکرد شهرداری داشته ایم و امیدوارم در این دوره بتوانیم با وفاق و همدلی که هم اکنون هم در بین اعضا شورا با نظرهای نزدیک به هم و همچنین وحدت و رویه خوبی که موجود است به گونه ای قدم برداریم که در پیشگاه خداوند و مردم فهیم شهرمان سربلند باشیم. 
افق کویرحزب و گروه در عملکرد شورای پنجم چه تأثیری خواهد داشت؟
 این قول را به شهروندان می دهم از این لحاظ هیچ اثری در شورا مشاهده نخواهند کرد. اولین صحبت هایی که شده در همین زمینه بوده است، حتی ما در عرصه انتخابات برای شورا در بحث تبلیغاتی هم اعلام کردیم شورا باید فارغ از مسائل سیاسی و جناحی عمل کند به هرحال هر شخص عقیده ای دارد و قابل احترام است و هیچ بحثی نیست، ولی اینکه بخواهیم از همان اول جناحی عمل کنیم ضربه به این شهر وارد می شود به همین دلیل مصمم هستیم و اعتقاد داریم اعضای شورای شهر باید فراجناحی عمل کنند و فارغ از مسائل جناحی وارد شوند شک نکنید که 5نفر در شورای دوره پنجم فارغ از مسائل سیاسی و پیگیر مسائل شهر و توسعه شهر خواهند بود و مردم این را به وضوح لمس خواهند کرد.
افق کویر برای شهرمعدنی بافق چه برنامه ای دارید؟
 اولین اقدام ایجاد کمیته هایی در شهرمی باشد که به نوعی هم در زمینه اشتغال هم در زمینه توسعه شهرتشکیل خواهد گردید؛ امیدوارم در زمینه معدن هم کسانی که در حوزه معادن شهر فعال هستند در کمیته هایی که تشکیل می دهیم حضور پیداکنند. 
افق کویر چندین دفعه برای بهره برداری و تکمیل جاده بافق- یزد تاریخ تعیین گردید که هیچکدام از آنها عملی نشد و در حال حاضر برنامه ای که پیش گرفتند این است که تاریخی برای تکمیل جاده اعلام نمی کنند این جاده بالاخره چه زمانی به بهره برداری خواهید رسید؟!
 عمده ترین دغدغه مردم جاده بافق - یزد است که متأسفانه چندین سال بلاتکلیف مانده است؛ اما الحمدا... با پیگیری های فرماندار و شورای قبلی پیشرفت نسبتاً خوبی داشته است، ولی بازهم روند آن کند است و مطمئن باشیدکه یکی از اولویت کاری که در برنامه کار شورا می باشد و به محض شروع به کارمان به آن خواهیم پرداخت بحث به اتمام رساندن جاده می باشد. 
حسن محمدی یکی از اعضای شورای شهر بافق و سخنگوی شورا بعد از اتمام مراسم تحلیف در پاسخ به این پرسش که حزب گرایی در عملکرد شورای پنجم چه تأثیری دارد گفت: از همان ابتدا تعهد و قول دادیم که اصلاً وارد بازیهای سیاسی در شورا نشویم. بنده هر طیف و گرایش سیاسی که دارم مختص شخص خودم می باشد و باید بیرون از افکار شورا باشد. شورا جای کار است و جای سیاست بازی نیست؛ اگر بخواهیم سیاست را وارد کار کنیم؛ قطعاً شکست خواهیم خورد.
وی افزود: هدف ما خدمت به شهرستان است بیرون از بازی های جناحی و سیاسی، هرشخصی طرز فکری دارد؛ اما وارد شورا که می شوند همه باید به فکر سازندگی شهر و خدمت به مردم شهر باشند و بازی های سیاسی هرگز کارساز نیست.