نمایش خبر نمایش خبر

جاده بافق - نوق چشم به راه 17میلیارد تومان


حسن حیدری پور روز پنچشنبه در حاشیه نشست پیگیری تکمیل این محور که با حضور اعضای شورا اسلامی شهر نوق در بافق برگزار شد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نشست هایی با حضور نماینده مردم بافق و فرماندار این شهرستان داشتیم و نتایج این جلسات منجر به انتخاب پیمانکار اجرای طرح و عقد قرارداد اداره راه ترابری کرمان با او شده است .
حیدری پور به مسائل ومشکلات مالی برای تکمیل این جاده اشاره و با بیان اینکه معضل کمبود قیر بر طرف شده است اظهار کرد: قراردادی بین فرمانداران بافق و رفسنجان و انجمن راه ترابری کرمان بوده است که بر اساس آن هر کدام کمک 50 درصدی برای اتمام پروژه بدهند.
رئیس انجمن خیرین راه ترابری کرمان خاطرنشان کرد در این راستا، 50 درصد کمک فرمانداری رفسنجان تحقق پیدا کرده و ان شاءلله امیدواریم کمک 50 درصدی فرماندار بافق هم محقق و به پیمانکار ابلاغ شود تا کار را شروع کند.
رئیس انجمن خیرین راه و ترابری کرمان در مورد مدت اجرا این پروژه گفت : طبق قراردادی که با پیمانکار بسته شده مدت اجرا آن یک ساله است زیرا تاکنون عملیات خاکی و ساخت ابنیه فنی آن به طور کامل انجام شده و لایه اول آسفالت نیز به طول پنج کیلومتر اجرا شده و فقط یک لایه آخر زیر سازی و آسفالت باقی مانده است. 
اول آسفالت نیز به طول پنج کیلومتر اجرا شده و فقط یک لایه آخر زیر سازی و آسفالت باقی مانده است. 
حیدری پور افزود: همه اینها منوط به امضا این توافق نامه و تحقق 50 درصد کمک از طرف فرمانداری بافق است که اگر توافق انجام شود حتی تکمیل جاده بافق به نوق و رفسنجان طی مدت 6 ماه امکان پذیر است.
به گزارش ایرنا، ساخت این جاده علاوه بر نزدیکتر کردن 45 کیلو متر مسیر ارتباطی دو شهرستان بافق و رفسنجان به ویژه اهالی بافق -نوق ،باعث افزایش مبادلات اقتصادی و کاهش هزینه و زمان مسافرت خواهد شد.
سرمایه گذاری های مردم بافق در نوق و بلعکس ریشه در تاریخ کهن این منطقه دارد و نوقی ها با ورود خود به شهر بافق ، اطراف این شهر کویر را به پسته زار های پر محصول تبدیل کرده اند بنا براین می طلبد که مسوولان مربوطه آهنگ تکمیل این محور را شتابان کنند.