نمایش خبر نمایش خبر

تمرکز برنحوه عملکرد کنسرسیوم جدید گندله سه چاهون

تمرکز برنحوه عملکرد کنسرسیوم جدید گندله سه چاهونبه گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت، محمد جواد عسکری مدیر عامل سنگ آهن مرکزی در جریان بازدید مدیران ارشد شرکت کوبه استیل ژاپن از محل احداث کارخانه گندله سازی 5 میلیون تنی سه چاهون اظهار داشت: هم اکنون، چشم و گوش بسیاری بر نحوه عملکرد کنسرسیوم جدید گندله سه چاهون، تمرکز کرده است، چرا که پس از فراز و نشیبهای بسیار زیادی، سنگ آهن مرکزی خطر کرد و با کنارگذاشتن تیم پیمانکار قبلی که از کشور چین بودند و واگذاری احداث این کارخانه عظیم 5 میلیون تنی به یکی از معتبرترین و باسابقه ترین شرکتهای ژاپنی، یعنی کوبه استیل، دست به کاری بزرگ زد، اما بنده اطمینان دارم از این مرحله، به خوبی و با سربلندی خواهیم گذشت.
وی در ادامه گفت: مردم صبور و فهیم بافق، به دلیل محرومیتهای زیاد ناشی از نرسیدن به حق و حقوق شایسته ی خود در دوران گذشته ، چشم امید زیادی به این طرح عظیم دوخته اند چرا که اجرای این طرح می تواند آینده اقتصادی منطقه را تغییر دهد. می توان این طرح را نقطه عطف تاریخ اقتصادی این شهر و شرکت دانست؛ چرا که این طرح هم حلقه ی تکمیل کننده فولاد است، هم اشتغالزایی بسیار خوبی دارد و هم از لحاظ ارزش افزوده ای که ایجاد می کند، بسیار بصرفه است.
عسکری در ادامه خطاب به مدیران شرکت کوبه استیل خاطر نشان کرد: از امروز ، به شرکت کوبه استیل بعنوان میهمان نگاه نخواهیم کرد، بلکه مدیران، کارشناسان و کارکنان تلاشگر این شرکت، بعنوان همشهری جدید بافق بشمار می آیند؛ امیدواریم با سابقه ی درخشانی که این شرکت دراجرای چنین طرح های در کشورهای مختلف از جمله ژاپن، بحرین، عمان، ونزوئلا و…و همچنین در ایران دارد شاهد تسریع در اجرای این ظرح و بهره برداری آن در تاریخ سررسید قرارداد باشیم.
 در ابتدای این جلسه، یکی از مدیران کوبه استیل، در معرفی سابقه ی این شرکت، اظهار داشت: شرکت کوبه استیل در سال 1905 تأسیس شده و طراحی، ساخت و راه اندازی کارخانه هایی در زمینه آهن، فولاد، آلومینیوم و مس و همچنین ساخت ماشین آلات صنعتی از زمینه های اصلی تخصصی این شرکت می باشد.
وی با اشاره به نوع گندله سه چاهون گفت: کوبه استیل، در کشورهای مختلف اشاره می کرد در ادامه به سابقه ی 32 ساله همکاری با ایران پرداخته و افزود: ما در اولین گام همراهی با ایران، در سال 1983 م (1362 شمسی) در کارخانه فولاد مبارکه اصفهان آغاز به کار کردیم ، با فولاد خوزستان این همکاری را ادامه دادیم. راه اندازی خطوط 1و3و4 چادرملوی اردکان از اقدامات بعدی ما در زمینه همکاری با کشور ایران بود. همچنین با شرکت سنگ آهن گل گهر نیز همکاری داشتیم و گندله سازی اردکان را نیز، شرکت ما به انجام رسانید. با وقوع تحریم های بین المللی علیه ایران، در سال 2005 مجبور به ترک ایران شدیم و مجدداً در سال 2013 با کارخانه های فولادی ایران در حال همکاری هستیم.
  وی گفت: از 24 میلیون تن تولید کنسانتره کشور ایران، سهم تولیدی شرکت ما 28 درصد می باشد. همچنین کارخانه های گندله سازی ساخت کوبه استیل ژاپن در ایران، سهمی نزدیک به 16 درصد از کل تولیدات گندله کشور به روش روتاری کیلن دارند.
وی در پایان   گفت: ما صاحب فولاد سازی در ژاپن هستیم و خودمان، در سایتمان کارخانه گندله سازی داریم. قسمت مهندسی ما از گندله هایی که خودمان تولید می کنیم برای تستهایش استفاده می کند. ما تنها یک شرکت مهندسی و پیمانکاری نیستیم، بلکه طراح، تولید کننده و سازنده این کارخانه ها هستیم، و با ارتباط تنگاتنگ با تمامی پروژه های انجام شده این شرکت، با مشکلات راهبردی در کار کاملا آشناییم و وجه افتراق این شرکت با دیگر شرکت های سازنده کارخانه گندله است.
این متخصص ژاپنی در پایان ضمن ابراز خرسندی از همکاری با سنگ آهن مرکزی، گفت: امیدواریم این همکاری با موفقیت انجام شود و در معرفی شرکت کوبه استیل ژاپن در کشورهای دیگر، کارخانه 5 میلیون تنی گندله سه چاهون بافق را نیز به عنوان یکی از نمونه های موفق خود، با افتخار و سربلندی بیان کنیم .
گفتنی است تیم کارشناسی و مدیریتی شرکت کوبه استیل ژاپن از سایت گندله ، از کارخانه تولید کنسانتره شرکت نیز بازدید کردند.