نمایش خبر نمایش خبر

تغییر چهره ای عادی به چهره ای جذاب


 در طول تاریخ بشر، زیبایی و آراستگی مورد توجه همه بوده است. ظاهر افراد تا حد زیادی نشان دهنده شخصیت افراد می باشد و در ارتباطات اجتماعی مؤثر است.  از دلایل اصلی اهمیت داشتن آرایش برای افراد، پوشاندن عیب های موجود در مو و پوست و زیباتر شدن می باشد.
آرایشگری فن و هنری است که به زیباتر جلوه دادن ظاهر افراد (پوست، مو و ...) می پردازد. در ادامه گفتگو هفته نامه افق کویر با یکی از آرایشگرهای زنانه بافق را می خوانید. 
"وجیهه ندافیان"، متولد سال1365در بافق است. شغل اصلی او آرایشگری می باشد. وی دارای آرایشگاهی در بلوارانقلاب، فرعی15، چهارراه سوم به نام آرایشگاه الماس می باشد.
وی درباره دلیل و هدف خود از انتخاب این شغل چنین می گوید: آرایشگری شادترین شغل دنیاست، البته در بلندمدت ممکن است آرایشگرها دچارکمردرد و پادرد شوند؛ چراکه حرفه ی پر زحمتی است. در برخی زمان های سال مانند اعیاد تا ساعات طولانی حتی در شب ها و تعطیلات نیز به دلیل علاقه شدید به این حرفه مشتری ها را پذیرا می شوم.
ندافیان شاخصه و رمز یک آرایشگر موفق را این گونه بیان کرد: آرایشگری فن و حرفه ای است که به زیباتر جلوه دادن ظاهرافراد(پوست و مو...)می‌پردازد. آرایش به معنی اضافه کردن و پیرایش به معنی کم کردن است. آرایشگری در جهان به یک علم تبدیل شده و اصول خاص خودش را دارد، آرایشگر باید خلاق بوده و ازآخرین مدل ها و روش ها اطلاع داشته باشد تا آرایشگر موفقی شود؛ درست است که خبره شدن در آرایش یک مهارت است، اما این کار هم مثل بقیه کارها رمز و رموزی دارد که می تواند یک چهره کاملاً عادی را به چهره ای جذاب و فریبنده تبدیل کند.