نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تشکیل قرارگاه جهاد اقتصادی

تشکیل قرارگاه جهاد اقتصادی


تشکیل قرارگاه جهاد اقتصادی

به گزارش خبرنگار هفته نامه افق کویر، 24 دیماه نشست اصحاب رسانه با بمانعلی باقیان، فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج بافق در محل دفتر فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج برگزار گردید. این نشست جهت اطلاع رسانی در خصوص مباحث خود اشتغالی و کارآفرینی و بحث اقتصاد مقاومتی تشکیل شد.
پیرو تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر بحث اقتصاد مقاومتی از سال90 این بحث در سطح کشور شروع شد. سازمان بسیج مستضعفین و به طبع آن کلیه شهرستانها، حرکتی را در این زمینه انجام دادند. اولین کاری که در سطح شهرستان بافق صورت گرفت؛ تشکیل قرارگاه جهاد اقتصادی بود. این قرارگاه با حضور فرماندار، مسئولین ادارات و شرکتهای ذیربط بود.
در این بحث دو هدف را دنبال می کنیم: 1- فرهنگ سازی خود اشتغالی و کارآفرینی 2- بحث اقتصاد مقاومتی
در حال حاضر، در ده عرصه کار می کنیم. کود حیوانی، پرورش قارچ، مرغ بومی، زنبور عسل، شترمرغ، ماکیان (بلدرچین،کبک، غاز، بوقلمون، اردک)، پرورش آبزیان یا در واقع پرورش شیلات و ماهی که انواع و اقسامی دارد. محصولات گلخانه ای- صنایع تبدیلی و تکمیلی و تولید زعفران که الآن بر روی آن کار می کنیم. هم وام به دوستان می دهیم و هم بحث ترویجی و فرهنگسازی آن را دنبال می کنیم. در خصوص مدارکی افراد باید به همراه داشته باشند و تشکیل پرونده بدهند عبارتست از: 1- اصل برگ ثبت نام از سایت شرکت نگار نصر 2- معرفی نامه از بسیج 3- تکمیل فرمهای شرکت نگار نصر 4- کپی شناسنامه 5- کپی کارت ملی 6- کپی مدارک تحصیلی 7- کپی کارت پایان خدمت (ویژه برادران) 8- کپی مدرک مهارت فنی و حرفه ای 9- پیش فاکتور خرید تجهیزات 10- پوشه فایلی
وام خود اشتغالی اقتصاد مقاومتی را در سطح شهرستان 10 تا 30 میلیون در خود شهرستان پرداخت می کنیم و بیش از 30 میلیون تا 70 میلیون در سطح استان یزد این کار صورت می گیرد.
در 10 ماهۀ اول سال بانک عامل؛ یعنی بانک مهر اقتصاد در زمینۀ قرض الحسنه مشاغل خانگی به 30 نفر، هر کدام مبلغ 3 میلیون تومان وام قرض الحسنه داده ایم. در زمینه قرض الحسنه اقتصاد مقاومتی برای 13 نفر تشکیل پرونده داده و به آنها وام داده ایم. 65 میلیون تومان واگذار شده در زمینه عقود خود اشتغالی 28 نفر که در مجموع 300 میلیون تومان اعتبار واگذار کردیم. در زمینه عقود اقتصاد مقاومتی هم 4 نفر تابحال تشکیل پرونده دادیم و هر کدام 30 میلیون تومان با توجه به صحبتهایی که با استان انجام دادیم قرار شد که مبلغ قابل توجهی را به شهرستان اضافه کنند. حدود 200 میلیون تومان به شهرستان اضافه شده است.
افرادی که پروانه کسب لبنیاتی، مکانیکی، تراشکاری، کشاورزی و دامداری داشته باشند به آنها وام عقود خود اشتغالی پرداخت می شود.
در پایان به نوبۀ خود از مردم ولایت مدار بافق تشکر می کنم که هر چقدر برای مردم بافق کار کنیم کم است؛ چرا که در همۀ عرصه ها حضور دارند. باید از دستگاههای اجرایی مخصوصاً امام جمعه معزز، فرمانداری، مدیر و دستگاههای ذیربط تشکر می کنم که کمک کردند تا زیرساختها را  اجرا کنیم. سخن مقام معظم رهبری: «امروز بهترین راه مبارزه با آمریکا خدمت رسانی به مردم است.»
افق کویر: آیا نظارتی صورت می گیرد تا وام گرفته شده صرف کار مورد نظر شود یا خیر؟
بله؛ بازرسی هایی صورت می گیرد و کمیت و کیفیت کار مورد بررسی قرار می گیرد.
افق کویر: افراد برای گرفتن وام و مشاوره در این خصوص به چه ارگانی می توانند مراجعه کنند؟
برای مشاوره گرفتن و توضیح بیشتر به واحد بسیج سازندگی ناحیه بسیج مراجعه کنند.