نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تربیت تک بعدی دانش‌آموزان در آینده مسئله ساز می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعي استاندار:

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد ، دکتر محمدعلی طالبی، در گردهمایی مربیان تربیتی مدارس استان یزد در همایش تربیت اسلامی با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: روش‌های شفاهی در تربیت خوب است اما باید به تربیت در عرصه‌های مختلف توجه شود.
 وی با تاکید بر خودداری از پرداختن و نگاه به موضوع تربیت به عنوان یک بحث تخصصی افزود: توجه به تربیت و مسائل پرورشی در استان یزد باید تقویت شود.
 طالبی با بیان اینکه گرچه دانش‌آموزان یزد 20 سال رتبه نخست کنکور را از آن خود کرده‌اند، بیان کرد: اما توجه نداشته‌ایم که دانش‌آموزان تک بعدی که تنها به درس خواندن مشغول بوده‌اند، تربیت کرده‌ایم که این امر در آینده به مشکلات روحی و روانی دامن خواهد زد.
 معاون سیاسی و امنیتی استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرآیند جهان شدن فرهنگ خاطرنشان کرد: امروز در فرآیند جهانی شدن فرهنگ،‌ یا تاثیر می‌گذارند یا تاثیر می‌پذیرند ضمن اینکه در جهانی شدن اقتصاد نیز با محدودیت‌هایی مواجه هستیم اما اراده ما می‌تواند بر رفتن یا نرفتن در اقتصاد جهانی تاثیرگذار باشد.
 وی بیان کرد: در بعد جهانی شدن فرهنگ، اراده ما چندان تاثیرگذار نیست و اینجاست که باید به سمت پیش‌بینی مکانیزم‌هایی برویم که تحت تاثیر تهاجم فرهنگی قرار نگیریم.
 طالبی همچنین خاطرنشان کرد: بحث هویت ما نیز با چالش‌های جدی مواجه شده و باید در حفظ و تقویت آن بکوشیم و در زمینه هویت ملی باید احساس تعلق دانش‌آموزان به این آب و خاک را تقویت کنیم.
 معاون سیاسی و امنیتی استاندار یزد عنوان کرد: نقش مربیان پرورشی و تربیتی در تقویت هویت مذهبی و هویت ملی در دانش‌آموزان بسیار تاثیرگذار است و باید از ظرفیت خود در این زمینه استفاده کنند.