نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تحقق اقتصاد مقاومتی عزمی جهادی و بسیجی‌وار می‌خواهد

تحقق اقتصاد مقاومتی عزمی جهادی و بسیجی‌وار می‌خواهد


امام جمعه بافق:

 
 
به گزارش  فارس ، حجت‌الاسلام سید جواد سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بافق با تسلیت فرا رسیدن شهادت حضرت زهرا (س) و گرامیداشت ایام فاطمیه و سوگواری ایام عزاداری آن حضرت بر پیروی از سیره زندگانی آن بانوی مکرم اسلام تاکید کرد و خواستار حفظ حرمت ایام فاطمیه در نوروز شد.
امام جمعه بافق به خطبه‌های حضرت زهرا (س) در دوران بعد از رحلت پیامبر گرامی اسلام اشاره کرد و افزود:
محور سخنرانی‌ها و خطبه‌های حضرت زهرا (س) در آن دوران در زمینه اوضاع اجتماعی، سیاسی و اقتصادی مردم بوده است.
سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود به سخنان مقام معظم رهبری در جمع فعالان اقتصادی در زمینه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و بیان داشت: همگان به ویژه دولتمردان برای تحقق اقتصاد مقاومتی و منویات مقام معظم رهبری تلاش کنند.
وی با بیان برخی از ویژگی‌های اقتصاد مقاومتی از دیدگاه رهبری افزود: تحقق اقتصاد مقاومتی باید بر مبنای حرکت هادی و بسیجی باشد که ملاک آن اخلاص و توانمندی است.
امام جمعه بافق به موضوع دانش بنیان و علمی بودن فعالیت‌های اقتصادی نیز اشاره کرد و یادآور شد: ظرفیت شناسی و ارائه راهکار برای ایجاد سرمایه‌گذاری در مناطق مختلف از ضروریات تحقق اقتصاد مقاومتی است.
سلیمانی با بیان اینکه باید بدانیم که ما می‌توانیم، خاطرنشان کرد: نباید برای کارهای مهم و بزرگ از خود ضعف نشان دهیم بلکه باید اعتماد به نفس داشته باشیم و متکی به خود باشیم.
وی تشکیل بانک اطلاعاتی و استعدادیابی و تقویت آن را برای ایجاد اقتصاد مقاومتی مهم عنوان کرد و بیان داشت: الگوی مصرف در زندگی باید رعایت شود و از اسراف و تبذیر دوری کنیم.
سلیمانی به نهادینه شدن فرهنگ وجدان کاری در جامعه تاکید و خاطرنشان کرد: باید برای توسعه فعالیت‌های اقتصادی و ایجاد کار، با نفت سرمایه گذاری شود نه اینکه اقتصاد کشور به پول نفت وابسته باشد.
امام جمعه بافق بر ضرورت استفاده از علم و دانش بومی و بهره‌گیری از متخصصان متدین تاکید کرد و گفت: استعدادهای ایرانی یک استعداد استثنایی است.
گرامیداشت سالروز انفجار در نماز جمعه تهران، سالروز رحلت حضرت حجت‌الاسلام سید احمد خمینی (ره) فرزند برومند حضرت امام خمینی (ره)، محکوم کردن دیدار نماینده اروپا با فتنه گران، محکوم کردن حرکت‌های ضد ارزشی در جریان جشن اسوه پاکی و مهرورزی در بافق، تاکید بر حفظ حرمت ایام فاطمیه در نوروز و ... از مهم‌ترین موضوعاتی بود که امام جمعه بافق در خطبه‌های امروز نماز جمعه بافق به آن اشاره کرد.