نمایش خبر نمایش خبر

تابلوی مغازه ها زیرذره بین پلیس

تابلوی مغازه ها زیرذره بین پلیسمهر| سردار حسین ساجدی‌نیا در جمع خبرنگاران گفت: مدتی است که متصدیان برخی از مراکز تولیدی و فروش و همچنین برخی از واحدهای صنفی در سطح پایتخت از الفاظ نامأنوس و بیگانه بر سر در واحدهای خود استفاده می‌کنند. همچنین برخی از این مغازه‌ها نام برخی از شرکت‌ها و برندهای خارجی را بکار می‌برند که فعالیت آنان در کشور معمول نیست یا مجوزی برای فعالیت شان صادر نشده است.
وی با اشاره به ماده قانونی در این زمینه افزود: برابر قانون، متصدیان واحدهای صنفی موظف شده‌اند که از الفاظ ایرانی برای واحدهای شان استفاده کنند و از بکار بردن الفاظ نامانوس بیگانه و نام دیگر شرکت‌های خارجی بپرهیزند.
رئیس پلیس پایتخت با تاکید بر اینکه در همین راستا نظارت مستمر و برخورد با اینگونه واحدها در دستور کار پلیس قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: از مدتی قبل همکاران من در مجموعه پلیس اماکن پایتخت به این مسئله ورود کرده‌اند و برخورد قانونی نیز با متخلفان انجام می‌شود. ابتدا به متصدیان اینگونه واحدها توصیه می‌شود که به سرعت نسبت به تغییر نام سر در واحدهای خود اقدام و الفاظ و کلمات ایرانی را جایگزین آن کنند اما در صورتی که این متصدیان به تذکر پلیس بی‌اعتنا باشند، برخورد قانونی خواهد شد و نسبت به پلمب واحدشان اقدام می‌شود.
ساجدی‌نیا گفت: پلیس تنها به موضوع تابلوهای سر در مغازه ها رسیدگی نمی‌کند بلکه طبق قانون، اداره اماکن می‌تواند با هرگونه تخلف صنفی نیز برخورد کند.
وی با بیان اینکه اجرای طرح ساماندهی این واحدها در سراسر پایتخت را اعلام می‌کنم، افزود: اجرای چنین طرح‌هایی خاصیت بازدارندگی دارد و در سال‌های گذشته نیز شاهد اجرای آن بوده‌ایم.