نمایش خبر نمایش خبر

بیماران دیابتی، دیابت را جدی بگیرید

بیماران دیابتی، دیابت را جدی بگیریدبه گزارش هفته نامه افق کویر، در حال حاضر بیمارستان ولی عصر (عج) بافق 23 بیمار دیالیزی دارد. که تحت درمان با همودیالیز هستند. از این تعداد 14 بیمار به دلیل دیابت دچار نارسایی کلیه هستند و لازم است، هفته ای 2 الی 3 مرتبه جهت انجام دیالیز مراجعه نمایند.
در ادامه گفتگوی یک بیمار دیالیزی بیمارستان ولیعصر(عج) را که به علت دیابت دچار نارسایی کلیه شده است را می خوانید:
وی که تمایلی به ذکر نامش نداشت خودش را این گونه معرفی کرد: مردی هستم 69 ساله که در سن 50 سالگی دچار دیابت شدم. در ابتدا به دلیل داشتن علائمی چون خشکی دهان و پر ادراری به پزشک مراجعه نمودم با انجام آزمایشات  فهمیدم که دچار دیابت شده ام. باتوجه به نتایج آزمایشات نظر پزشکم این بود که انسولین ترزیق کنم و من مخالفت کردم و قرص دیابت را به مدت 8-7 سال مصرف کردم.
وی افزود: در این مدت به توصیه های پزشک در مورد رژیم غذایی و پیاده روی چندان اهمیتی ندادم تا اینکه پس از مراجعه ی مجدد به پزشک مجبور به ترزیق انسولین شدم. باز هم در کنار ترزیق انسولین از توصیه های پزشک غافل شدم تا اینکه در اواخر سال 92 به خاطر تهوع، کاهش شدید اشتها به پزشک داخلی و سپس به نفرولوژیست مراجعه نمودم در نهایت متوجه شدم که دچار نارسایی کلیه شده ام. این مرد 69 ساله تصریح کرد: به خاطر تهوع و افزایش اوره ی خون در بیمارستان بستری و دیالیز برایم شروع شد. اکنون بیش از یک سال و نیم است که دیالیز می شوم. اکنون حالم خوب است و اشتهایم خوب شده و دیگر حالت تهوع ندارم. هفته ای دوبار به بخش دیالیز می آیم و هر بار سه ساعت و نیم دیالیز می شوم. 
وی در پایان خطاب به بیماران دیابتی گفت: توصیه ی من به تمام بیماران دیابتی این است که دیابت خود را جدی بگیرند و به توصیه های پزشک خوب عمل کنند، رژیم غذایی شان را رعایت کنند. پیاده روی کنند و داروهایی که پزشک برایشان تجویز می کند را با دقت مصرف نمایند.