شناسه : 22666663


رضیه زارع پور| به گزارش هفته نامه افق کویر، محمدرضا عرشیان در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک حضور مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن اظهار داشت: این راهپیمایی بسیار تماشایی و چشمگیر بود و صحنه‌ای شگفت انگیز خلق کرد............

 
رضیه زارع پور| به گزارش هفته نامه افق کویر، محمدرضا عرشیان در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک حضور مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن اظهار داشت: این راهپیمایی بسیار تماشایی و چشمگیر بود و صحنه‌ای شگفت انگیز خلق کرد.
معاون فرهنگی دادگستری استان یزد خاطرنشان کرد: مردم به عنوان یک امر مقدس با خلوص نیت در راهپیمایی حضور پیدا کردند که آثار و برکات معنوی آن سالیان سال انقلاب را بیمه می‌کند.
عرشیان با بیان اینکه معاونت فرهنگی دادگستری چند سالی است که شکل گرفته افزود: خلأ معاونت فرهنگی در دستگاه قضایی مدت‌ها بود که احساس می‌شد که چند سالی است راه اندازی شده است.
معاون فرهنگی دادگستری استان یزد با اشاره به فعالیت‌های این معاونت گفت: این معاونت دو هدف عمده در این راستا که یک برنامه‌های درونی سازمانی قوه قضائیه و دیگری برون سازمانی که مربوط به فرهنگ عموم و فرهنگ جامعه است را پیگیری می‌کند و با توجه به سختی کار و موضوعات متنوع ضرورت دارد در کنار سختی، به امور اخلاقی، معنوی و سازمانی، حرفه‌ای و همچنین اردویی، رفاهی و غیره نیز بپردازد.
وی اضافه کرد: یکی از برنامه‌های مهم در این معاونت بحث ترویج معارف قرآنی است به نوعی که اولین همایش کشوری قرآن کریم به میزبانی استان یزد صورت گرفت و بیش از 30 استان در این مسابقات شرکت کردند.
معاون فرهنگی دادگستری استان یزد ادامه داد: استان یزد در سال گذشته در کشور بیشترین امتیاز آورنده و شرکت کننده را داشت و امسال نیز بیش از 90 درصد از مسابقه دهندگان قرآنی از استان یزد حائز رتبه کشوری شدند.
وی با بیان اینکه در راستای فرهنگ صلح و سازش، همایش صبر و مهربانی را برگزار می‌کنیم گفت: مردم یزد به عنوان مردمی نجیب، با اصالت و باگذشت در همه عرصه به خوبی در سطح کشور و حتی جهان شناخته می‌شوند در همین جهت با توجه به این آسیب‌های زندگی ماشینی جامعه و افزایش آمار طلاق در کشور و استان تصمیم به برگزاری همایش صبر و مهربانی در یزد کردیم.
عرشیان به اهداف برگزاری این همایش اشاره کرد و اظهار داشت: تقویت برادری و همدلی و مهربانی در جامعه، ارتقای فرهنگ صلح و سازش، اعتلای فرهنگ قانون‌مداری و قانون محوری، کاهش زمینه‌های درگیری و کاهش ورود پرونده‌ها به دستگاه قضایی از اهداف برگزاری این همایش در استان یزد است.
این مقام مسئول در بخشی از سخنان خود تأکید کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که این همایش درصدد آن است، کاهش تعداد زندانیان با ایجاد انگیزه و رغبت در جهت گذشت و اغماض شکات است که در این راستا خوشبختانه شورای حل اختلاف و ستاد دیه استان یزد فعالیت‌های خوبی را داشته‌اند.
معاون فرهنگی دادگستری استان یزد در ادامه ترویج و گسترش فرهنگ میانجیگری، حکمیت و داوری در جهت حل‌وفصل دعاوی را مهم‌ترین اهداف این همایش عنوان کرد و بیان داشت: امید است این همایش به بهترین وجه برگزار شود و بتوانیم فرهنگ میانجیگری، حکمیت و داوری را در جامعه نهادینه‌ کنیم