نمایش خبر نمایش خبر

بودجه کشور دچار مشکل است معادن منطقه کمک کنید

بودجه کشور دچار مشکل است معادن منطقه کمک کنیدالهام نصیرزاده| به گزارش هفته نامه افق کویر، روز سه شنبه مورخ دهم تیرماه در حاشیه نشست شورای اداری "محمدرضا صباغیان" نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به سوالات مطرح شده این هفته نامه پاسخ داد.
افق کویردر خصوص معدن چاه گز چه اقداماتی انجام شده تا این معدن به شرکت سنگ آهن مرکزی واگذار شود؟
در این زمینه پیگیری های لازم در حال انجام است تا خوراک به شرکت سنگ آهن اختصاص داده شود.
افق کویر در حوزه بهداشت و درمان چه پیگیری هایی صورت گرفته است؟
باتوجه به این که امروز دچار مشکل مالی هستیم. از طریق شرکت سنگ آهن مرکزی و جذب اعتبارات ملی و استانی در خصوص ساخت بیمارستان 96تختخوابی پیگیری هایی صورت گرفته تا به اتمام برسد و دستورات خوبی از وزیر اخذ شد.
افق کویربا توجه به عدم وجود کارخانه تولیدی در شهرستان، به نظر شما چرا سرمایه گذاری در این شهر صورت نمی گیرد و شرکت های خصوصی در بافق سرمایه گذاری نمی کنند؟
پیگیری هایی زیادی انجام شده، گندله سنگ آهن طی دو الی سه سال احداث و نزدیک به بهره برداری است. کارخانه فولاد ابویی هم در حال احداث و فرآوری خرما در این شهرستان به بهره برداری رسیده و دیگر فرآوری از خرما در حال احداث است. خوشبختانه کارهای خوب و بسیاری انجام شده است.
افق کویر تکمیل خط راه آهن بافق ـ میبد که برای سال 99 قول داده بودید به کجا رسیده است؟
بخش هایی از آن افتتاح شده و بخش دیگری از آن باقی مانده است.
افق کویر مشارکت پروژه ها در بافق چگونه است؟
اکنون معادن ما، نسبت به وضعیت بازار نفت، وضعیت خوبی در صادرات و هم داخل پیدا کرده اند. وی گفت: عواید و منافع خوبی برای مسئولین دارد هم بخش های خصوص و دولتی و باتوجه به مسئولیت اجتماعی که دارند؛لازم است به پروژه ها و منطقه کمک کنند و تاکید شد به فرمانداران جلساتی داشته باشند و بخشی از کالایی که مردم در حوزه راه، بهداشت و درمان، آموزش و فرهنگ؛ نیاز دارند کمک شود. وی تصریح کرد: بودجه کشور دچار مشکل است بنابراین باید بخشی از این مسئولیت را معادن که در منطقه هستند، بر عهده بگیرند.