نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

به عنوان عضوی از صنف نانواها، سنجیده سخن بگویید

به عنوان عضوی از صنف نانواها، سنجیده سخن بگویید


به عنوان عضوی از صنف نانواها، سنجیده سخن بگویید

مطلبی با عنوان نانوایی مثل تابوتی است که اگر چهار نفر نباشد مرده بر زمین می ماند، در شماره 621 هفته افق کویر درج گردیده بود که با خواندن این مطلب بسیار متأثر شدیم نه به حال نانواهای محترم بلکه به طرز تفکر عزیزی از صنف نانواها که برای بالا بردن اهمیت شغل نانوایی که ما هم به اهمیت آن و تمام شغلهای دیگر واقفیم سایر شغلهای دیگر را بی اهمیت جلوه داده و به شاغلین محترم سایر ارگان ها حرف های ناروا زدند.
نکته ای را که لازم است متذکر شویم، این است که در دبستان جزء اولین چیزهایی که به ما و شما یاد دادند این بود که روزگاری انسانهای اولیه غارنشین بودند، سپس بصورت قبیله ای درآمدند و با کنار هم قرار گرفتن قبیله ها شهرها به وجود آمدند و هر کس در آن شهر کالا یا خدماتی ارائه می داد. حال، ما نیز در یک جامعه زندگی می کنیم. نانوایی،معدن، آموزش و پرورش، بیمارستان و... .هر کدام شغلی است از این جامعه و هر کس وظیفه ی خاص خود را دارد. هر کدام از آنها که نباشد جامعه دچار مشکل می شود و دوباره در هر کدام از این صنف ها مشاغل کوچک و بزرگ وجود دارد که باز هم باید این زنجیره کامل باشد. اگر یک پزشک در بیمارستان از ساعت ده شب تا صبح در اتاق استراحت خود بخوابد شما نمی توانید به او بگویید کار نمی کند یا نیازی به او نیست. چون اگر در یکی از شبها نباشد ممکن است جان یک یا چند نفر به خطر بیفتد و آتش نشانان محترم بصورتی دیگر و راننده آمبولانس به شکلی دیگر و... . پس خواهشاً به عنوان عضوی از صنف نانواها سنجیده تر سخن بگویید و خیلی راحت نفرمایید:« ما میدانیم و خدا هم می داند ». بله مطمئناً خدا می داند آنچه را شما می دانید ولی شما نمی دانید آنچه را خدا می بیند و می داند. پس لطفاً اینقدر راحت نفرمایید کار مفید ده هزار شاغل در بافق و معدنکاران زحمتکش نیم ساعت تا یک ساعت است که اگر اینچنین بود حتماً انسانهای آگاه تر از ما و شما این شغل را جزء مشاغل سخت و زیان آور نمی دانستند. به شما توصیه می کنیم بازدیدی از معدن داشته باشید. از استخراج تا اداره و...، ضرر و زیان ها، خطرات و آلودگی های آن را مدنظر داشته باشید. می دانید تابحال چند تن از همکاران ما در معدن و در حین کار و یا اثرات کار جان خود را از دست داده اند؟! باید اذعان داشت کار معدن به سان زنجیر است که از آتشباری تا اداره هر کدام از افراد که نباشند حتی همان فضای سبز که شما می فرمایید دانه ای از زنجیر کم می شود و دیگر نمی توان با آن زنجیر چرخ صنعت کشور را گرداند.
در پایان خواهش ما این است که در هر مورد اظهارنظر نکنید و سنجیده تر سخن بگویید و نگویید:« کسی در بافق حال کار کردن ندارد » که این سخنی است جفا به تمام مردم شریف بافق.
جمعی از شاغلین شرکت سنگ آهن مرکزی ایران - بافق