نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بهره مالکانه معادن سنگ آهن، سال آینده کمتر خواهد شد

مدیرعامل چادرملو


محمود نوریان در گفت‌‌و‌گو با فارس با اشاره به مصوبه مجلس در مورد بهره مالکانه معادن سنگ‌آهن، اظهار داشت: طبق مصوبه، 30 درصد از قیمت فروش سنگ‌آهن به عنوان بهره مالکانه در سال 93 دریافت خواهد‌شد.
وی توضیح داد: در سال جاری 5 درصد قیمت شمش به عنوان بهره مالکانه معادن سنگ‌آهن لحاظ می‌شود که این رقم برای سال آینده 30 درصد از میزان فروش سنگ‌آهن تعیین شده‌است.
نوریان با بیان اینکه به این ترتیب بهره مالکانه دریافتی از معادن سنگ‌آهن در سال آینده کمتر از امسال خواهد‌بود، ابراز امیدواری کرد با فعال شدن طرح‌های فولادی، فروش سنگ‌آهن نیز وضعیت بهتری داشته‌باشد و خروج بازار فولاد از رکود، رونق معادن سنگ‌آهن را به همراه داشته‌باشد.
وی افزود: بحث‌ها در مورد آزاد‌سازی قیمت سنگ‌آهن نیز ادامه دارد و امیدواریم در حد مقدور این مسئله عملی شود.
به گزارش فارس، طبق مصوبه مجلس، تمام اشخاص حقیقی و حقوقی استخراج‌کننده معادن سنگ‌آهن پروانه بهره‌برداری آنها به نام سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و یا شرکت‌های تابعه می‌باشد، موظفند بابت حق انتفاع پروانه بهره‌برداری از معادن فوق در سال 1393، 30 درصد مبلغ فروش محصولات خود (سنگ‌‌آهن خام، سنگ‌آهن دانه‌بندی و کنسانتره- شامل کنسانتره تحویلی برای گندله‌سازی درون شرکت و کنسانتره فروشی به خارج از شرکت) را به حساب درآمد عمومی ردیف 134119 جدول شماره 5 این قانون نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کنند.