نمایش خبر نمایش خبر

بهره برداری از ساختمان جدید جمعیت هلال احمر بافق پایان سال آینده

بهره برداری از ساختمان جدید جمعیت هلال احمر بافق پایان سال آیندهاکرم عباسی| به گزارش هفته نامه افق کویر، جعفر حسن پور سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان بافق پیرامون ساختمان داروخانه هلال احمر این شهرستان گفت: ساختمان در دست احداث یک ساختمان آموزش، اداری و امدادی است که داروخانه جمعیت هلال احمر نیز جزئی از این ساختمان است. قرارداد با پیمانکار بسته شده و پیمانکار از یک ماه پیش در حال انجام کارهای آن می باشد، مرحله فونداسیون آن انجام و به مرحله اسکلت رسیده، پیمانکار در حال آماده سازی اسکلت این طرح می باشد.
وی افزود: دکتر پارسائیان هفته گذشته بازدیدی از این طرح داشت؛ امیدوارم ظرف دو ماه آینده اسکلت آن تکمیل شود؛ اگر بتوانیم اعتبارات آن را تأمین کنیم ان شاء ا... تا پایان سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
وی در پاسخ به این پرسش که اگر خدای ناخواسته مشکلاتی مثل تصادفات جاده ای برای شهرستان پیش بیاید جمعیت هلال احمر تا چه اندازه می تواند امداد رسانی برای این موقعیتها را داشته باشد تصریح کرد: هلال احمر در بحث تصادف جاده ای به عنوان یک دستگاه معین حساب می شود، سازمانهایی هستند که مسئولیت اصلی را در تصادفات بر عهده دارند؛ اگر آنها به لحاظ امکانات در یک حادثه ای با مشکل روبرو شوند، یعنی امکانات بیشتری را بخواهند، از ما در خواست کمک می کنند؛ مثلاً اورژانس 115 و آتش نشانی، ما به فراخور امکاناتی که داشته باشیم به آنها کمک می کنیم؛ کما اینکه تا الآن هم چندین مورد پیش آمده به محض درخواست اورژانس نیروهای خودمان را اعزام کرده ایم.
وی اظهار داشت: سیستم های امداد و نجاتی را امسال راه اندازی کردیم آنها آموزش هایی را دیدند. یک دستگاه موتورسیکلت را تحویل گرفته که به درد نواحی بیابانی و کوهستانی می خورد؛ ضمن اینکه این آمادگی را داریم که در مباحث این شکلی با امکانات نظیر« پست نجات» که در اختیار داریم در پایگاه سه چاهون وارد عمل شویم. نیروی انسانی دواطلب را آموزش داده و سازماندهی کردیم.
حسن پور در پاسخ به این پرسش که استقبال مردم برای حضور در هلال احمر چگونه است؟ عنوان کرد: از مردم خواهش می کنم آموزش های جمعیت هلال احمر را فرا بگیرند افرادی که آموزش می بینند در پایگاه اطلاعاتی جمعیت هلال احمر نام آنها وارد می شود، جزء سیستم های امدادی جمعیت هلال احمر قرار می گیرند و در مواقع بحران و سوانح، فراخوان عمومی به امدادگرهای خود زده و درخواست می کنیم در یک سازماندهی امدادی رفته و سوانح را جمع کنند.
وی در پایان خواستار حضور پررنگ تر جوانان و نوجوانان شهرستان بافق در جمعیت هلال احمر شد.