نمایش خبر نمایش خبر

بهترین هدیه پدر به فرزند خود، مادری آرام و مهربان است

بهترین هدیه پدر به فرزند خود، مادری آرام و مهربان است


استاد دانشگاه یزد:

به گزارش خبرگزاری فارس، احمد آبایی، عصر امروز ‌در هفتمین نشست از سلسله‌ نشست‌های موضوعی سبک زندگی در فرهنگسرای شهرداری یزد با بیان اینکه مردها اقتدارگرا و زنها احساس گرا هستند، اظهار داشت: همین دو تفاوت، عامل بسیاری از تفاوت‌های موجود میان زن و مرد است که باید جدی گرفته شود.
وی عنوان کرد: مرد به لحاظ روحیه اقتدارگرایی که از آن برخوردار است، نقش تکیه‌گاهی دارد و این نقش نباید توسط زنان نادیده گرفته شود و باید از هر فرصتی برای بیان این موضوع که نبود مرد، مشکلات عدیده‌ای برای خانواده ایجاد می‌کند، استفاده شود.
آبایی با بیان اینکه برخی عادات و رفتارها از سوی بانوان، ناخواسته سبب از بین رفتن اقتدار مردان می‌شود، افزود: بازجویی و بازپرسی، امر و نهی حتی در زمینه رانندگی،‌ گوشزد کردن خارج از اندازه مسائل مختلف به مردان و ... سبب از بین رفتن اقتدار آنها می‌شود.
وی همچنین با بیان اینکه زنان باید مراقب باشند تا راه را برای تکرار برخی رفتارهای غلط مردان هموار نکنند، تصریح کرد: تذکر دادن به مردان در مواردی مختلف به ویژه در مسائل اخلاقی، سبب می‌شود مرد نه تنها به انکار موضوع نپردازد بلکه به تدریج پرده‌های حجب و حیا از بین رفته و مرد برای انجام برخی امور، بی‌پروا می‌شود.
آبایی همچنین با بیان اینکه مردان نیاز به تحسین دارند، عنوان کرد: سرزنش کردن مردان سبب از بین رفتن اقتدار آنها می‌شود و در بسیاری از موارد، زمانی که مردم اقتدار خود را از دست می‌دهد، کانون خانواده دیگر برای او اهمیت و معنایی ندارد.
وی در مورد زنان نیز بیان کرد: زن به دلیل برخورداری از روحیه احساس‌گرا، شرایط متفاوت‌تری از مرد دارد و مردان هرگز نباید احساسات زن در زمینه‌های مختلف را مسخره کرده یا آن را نادیده بگیرند.
آبایی با بیان اینکه توجه به زن، تعریف از وی، گوش دادن به سخنان او و به اصطلاح خرج کردن محبت برای زن، خانه را برای خانواده به بهشت تبدیل می‌کند، اظهار داشت: اغلب اختلافات زوج‌ها به خاطر عدم آگاهی از این تفاوت‌ها است.
وی با بیان اینکه زنان برای آرام شدن نیاز به صحبت کردن دارند و مردان نیاز به سکوت، تصریح کرد: این تفاوت‌ها گرچه کوچک و جزئی به نظر می‌رسند اما اگر مورد توجه قرار نگیرند، روحیه تفاهم‌ در خانواده از بین می‌رود.
این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: تفاهم در زندگی یک شعار نیست بلکه واقعی است که باید به آن توجه شود و تفاهم در واقع توانایی تحمل تفاوت‌ها است.
وی گفت: مرد برای اینکه زندگی خوبی داشته باشد باید نقش بهترین همسر دنیا، بهترین پدر دنیا و بهترین داماد دنیا را ایفا کند و زن نیز برای اینکه زندگی بی‌دغدغه‌ای داشته باشد، باید بهترین همسر، آرام‌ترین و صبورترین مادر و بهترین عروس دنیا باشد.
آبایی تصریح کرد: بهترین هدیه‌ای که یک پدر می‌تواند به فرزند خود اهدا کند، مادری آرام و صبور و مهربان است و این در صورتی محقق می‌شود که پدر تلاش کند با برآورده کردن خواسته‌ها و نیازهای زن، به او آرامش ببخشد در غیر این‌صورت، زندگی ناآرام، زن را موجودی عصبی و پرخاشگر و پراسترس خواهد کرد که به طور قطع این وضعیت،‌ تربیت خوبی را برای فرزندان رقم نخواهد زد.