نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بهترین نیروهای ادارات استان مدیران بافقی هستند

بهترین نیروهای ادارات استان مدیران بافقی هستند


بهترین نیروهای ادارات استان مدیران بافقی هستند

فرمانداری شهرستان بافق سال های متمادی شاهد فرمانداران بومی بود؛ ولی با وجود این که مردم خواستار مسئولین بومی بودند، نهم دی ماه سال 1391 مهدی دهقان خاوری که برخی در آن زمان وی را ابرکوئی، اردکانی و .... می دانستند معارفه اش انجام شد و سکان فرمانداری بافق را بر عهده گرفت.
حال با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید تغییراتی در فرمانداری های کشور صورت پذیرفته است و فرمانداران دولت عدالت محور جای خود را به فرمانداران دولت تدبیر و امید دادند؛ باردیگر علیرغم خواسته مردم فرد غیربومی سکاندار فرمانداری شهر گردید و به تبع خاوری نیز بعد از گذشت 15 ماه خدمت به مردم بافق رفت و طلایی مقدم به سرپرستی فرماندار بافق منصوب گردید. دهقان خاوری همیشه ارادت خالصانه خود را به مردم بافق و دیار دارالشجاعه ابراز می نمود و از شهر نخل و آفتاب به خوبی یاد می کرد. حال برآن شدیم تا دیدگاه  یک مدیر غیربومی را بعد از چندین ماه خدمت در این شهرستان جویا شویم.
به همین منظور خبرنگار هفته نامه افق کویر طی تماس تلفنی گفتگویی با فرماندار سابق انجام داده است که توجه شما خوانندگان عزیز را به آن جلب می نماییم.
افق کویر: دهقان خاوری در حال حاضر و بعد از اتمام فرمانداری بافق در چه سمتی فعالیت می نمایید؟
 در حال حاضر در دوران مرخصی و نقاهت به سر می‌برم.
افق‌کویر: دید شما نسبت به مردم،مسئولین و شهر بافق قبل و بعد از سمت فرمانداری چگونه بود؟
امیدوارم مردم از من راضی باشند؛ مردم بافق مردمان بسیار مهمان نواز، دلسوز، همراه، با گذشت و باخدا بودند این حرف ها را از صمیم قلب می گویم. منظور من از بافق کل شهرستان است بافق و روستاهای بافق.
 وی گفت: دید من همیشه خوب بوده است الآن وقتی به بافق سفر کنم دلپذیرتر از زمان قبل فرماندار بودنم خواهد بود. 
 خاوری افزود: شایدتصور بر این باشد و بگویند برایم سخت است؛ چون مسئولیتی در آن جا ندارم؛ اصلاً این طور نیست. روستاهای بافق را اصلاً نرفته بودم و حال می گویم یکی از مهمان نوازترین اهالی روستای استان یزد مردم روستاهای شهر بافق می باشند.
افق‌کویر: در طی 15 ماه خدمت به مردم آیا مسئولین بافق با شما همکاری داشتند؟
بهترین دوران خدمت من در همکاری بین دستگاهی، دوران فرمانداری بود. انصافاً مدیران اداری بافق اکثریت آنان ما را یاری دادند.
 خاوری تصریح کرد: هیچکدام از مسئولین هیچ وقت در انجام کاری کلمه "نشد" را نیاوردند این فضای دوستی است و در راهی که شروع کردیم ما را خوب یاری دادند؛ فکر می کنم یکی از بهترین نیروهای اداری که در استان هستند مدیران بافق می باشند، به شرط آن که به آنان بها داده شود، همیارشان باشیم و به آن ها افق بدهیم. از تمامی مسئولین راضی هستم امیدوارم آنان نیز از ما راضی باشند.
افق‌کویر: چشم اندازی که برای بافق مدنظر بود و مکرراً از آن یاد می کردید به کجا رسیده است؟
سند علمی نوشته شده است و از استانداری باید تأییدیه گرفته شود. در مورد سند راهبردی فکر می‌کنم تقریباً راه آغاز شده است قسمتی از آن دست سنگ‌آهن است که با مدد مدیرعامل با جدیت و شدت انجام می‌شود. 
فرماندار سابق ادامه داد: فولاد بافق خوب در حرکت است. در صنعت و معدن هم سنگ‌آهن و هم فولاد بافق همزمان کاری را شروع می کنند که بار اشتغال استان را خواهند کشید به شرط آنکه همین روند را بتوانیم به امید خدا ادامه دهیم و به آن نقطه‌ای که خواهان است برسیم نقطه ی تفاهم، تعامل و ایجاد همکاری بین دستگاهی ما بین دستگاه شهرستان و استان می باشد.
افق‌کویر: مشکلات اساسی بافق گاز، جاده و مسکن مهربود در حال حاضر چه وضعیتی دارد و توصیه شما در این باره چیست؟
در سرازیری است. مسکن مهر بحث آن تمام شده، چند روز قبل از تودیع و معارفه جلسه‌ای با مسئولین مسکن مهر داشتیم و جمع‌بندی صورت گرفت.
وی ادامه داد: در بحث جاده جلسه ی بسیار خوبی در تهران داشتیم در آن جا یزدی های مقیم تهران حضور داشتند نامه ی4 امضایی به رئیس جمهور نوشته که به معاون اجرایی رئیس جمهوری ارجاع داده شد و معاون اجرایی به وزیر راه دستور داد که در سال جاری جزء بودجه قرار گیرد. نامه محرمانه آن در فرمانداری موجود است.
خاوری در رابطه با گاز رسانی به شهرستان گفت: پیمانکار مشخص و خط انتقال آمده و مشکل خاصی وجود ندارد.
افق‌کویر:از تمام روستاهای شهرستان بافق بازدید کرده اید؟ توصیه‌ی شما به شوراها و دهیاری ها چیست؟
به تمامی روستاها حداقل دو تا سه مرتبه سفر کردم. جلسه ای قبل از عید با دهیاران روستاها داشتم. خطری که روستاها را تهدید می کند این است که دچار مهاجرت جدید هستند برعکس روستاهای استان که در حال خالی شدن است روستاهای بافق در حال پرشدن است الآن خوب می باشد؛ یعنی نسلی که به آنجا مهاجرت می‌کند بازنشستگان سنگ‌آهن و فرهنگی می باشد؛آنان نقش مولد نمی توانند داشته باشند نقش پایداری دارند.
خاوری افزود: آنها باید به سمت توسعه پایدار بروند و در صنایع دامی و کشاورزی برنامه‌ریزی کنند تا از حالت وابستگی به مولد تبدیل شوند و این امکان پذیر می باشد.
وی ادامه داد: منطقه سبزدشت، قطرم و شادکام حیف است که درگیر آلایندگی شوند باید به سمت کارهایی بروند که هم محیط زیست حفظ شود و هم درآمد بسیار خوبی داشته باشد و همچنین ماندگار باشد.
افق‌کویر: با وجدان راحت از شهرستان بافق رفتید؟
خیلی راحت. امروز در پیشگاه خدا، ائمه اطهار و مردم راحت و راضی می باشم. خدا می داند هر چه در توانم بود انجام داد و بیش از این حقیقتاً در توانم نبود با تمام توان کار کردم.
افق‌کویر: نظرتان در مورد اصحاب رسانه چیست و آیا از آنان دلگیر شده اید؟
بهترین دوستان ما بودند. جلساتی با مدیرمسئولان سایت ها و نشریات داشتم از همراهی آن ها خیلی ممنونم. همدیگر را درک می کردیم. از افق کویر، امین بافق، بافق نیوز و بافق فردا سپاسگزارم و دلگیر نیستم که هیچ بلکه رضایت کامل دارم چهار دوست و رفیق خوب برایم بودند. در بعضی حرکت هایی که می خواستیم انجام دهیم زمینه توسط آنان ایجاد می گردید.
افق‌کویر: حاضرید مشکلات بافق را باز هم پیگیری نمائید؟
نان و نمک یک منطقه را وقتی خوردیم به آن منطقه تعلق پیدا می کنیم و وقتی تعلق پیدا کردیم همیشه هستیم. قطعاً خاوری هر جا برود شهروند عادی باشد یا پستی داشته باشد که بحث بافق پیش بیاید به صورت خودکار میل پیدا خواهدکرد تا اول مشکل بافق را حل نماید در این مورد شک نکنید. الآن نیز چند برنامه بسیار خوب داریم و دوست دارم در افقی که طراحی می شود ما نیز در ثواب آن شریک باشیم.
افق‌کویر: شورای اسلامی شهر را چگونه می بینید؟
با 7 عضو شورا روابط صمیمانه داشتیم فکر می‌کنم آنان نیز ما راقبول دارند 
افق‌کویر: چرا گاهی اوقات سؤالات و تماس های خبرنگاران بی جواب می ماند؟
فرماندار گاهی اوقات آنقدر درگیر است که شرایطی روحی مناسبی ندارد و جواب ندادن بهتر از بدجواب دادن است. شرایط کاری و جلسات زیاد مانع این کار شده است.
افق‌کویر: حرف پایانی؟
الهی چنان کن سرانجام کار  
                             تو خشنود باشی و ما رستگار 
مردم شریف بافق را در جوار امامزاده عبدا... دعا کنند که خاوری عاقبت به خیر شود. 
بر چهره‌ی دلربای مهدی صلوات.