نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بزرگراه بافق – یزد مشروط شد

بزرگراه بافق – یزد مشروط شد


بزرگراه بافق – یزد مشروط شد

 خبرنگار هفته نامه افق کویر جهت بررسی مشکلات جاده بافق-یزد گفتگویی با کاظم فتوحی رئیس اداره راه و مسکن و شهرسازی شهرستان بافق انجام داده است که توجه شما را به آن جلب می نمائیم.
افق کویر : چرا طرح جاده یزد-بافق تاکنون معطل مانده و پیشرفت کار به خوبی صورت نمی گیرد؟
به دلیل اینکه اعتبار موجود نیست. سیمان در اختیار پیمانکار قرار گرفته است تا ساخت پل ها توسط پیمانکار شروع شود.
قرارداد شرکت یزد کویر شامل زیرسازی، عملیات خاکی و ابنیه است. عملیات خاکی 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. ابنیه فنی به دلیل این که هزینه اش را دریافت نکرده و پیشرفت نداشته است.
افق کویر : نقاط خطرآمیز که شناسایی شده است کدام مناطق می باشد؟
 منظور جاده موجود می باشد. بحث  ما این بود که سه الی 4 نقطه حادثه خیز در محور بافق – یزد هست و هر کدام که قطعه دوم آن ( بزرگراه) احداث شود آن نقطه از حادثه خیزی خارج خواهد شد.
افق کویر : برخی پیامک ها و صحبت های مردم مبنی بر استاندارد نبودن جاده است. نظر شما در این مورد چیست؟ احداث جاده ملاحظه های فنی دارد باید حتماً اجرا شود اگر عملیات خاکریزی باشد باید تراکم داشته باشد و تا تراکم توسط آزمایشگاه تأیید نشود نمی تواند لایه بعدی را بریزد. اگر بتن ریزی  باشد نمونه گرفته و اگر بتن آن جواب ندهد تخریب شده و پیمانکار جریمه خواهد شد و اگر موضوع دیگری هست که از دید ما پنهان مانده و مردم متوجه شده اند می توانند ما را نیز در جریان بگذارند.
افق کویر :  طرح تا چه مدت دیگر به اتمام خواهد رسید؟
 در مصاحبه قبلی با خبرنگار هفته نامه افق کویر  گفتم : در صورت تأمین اعتبار سال 94 به پایان خواهد رسید در اعتبارات بودجه 93 که به مجلس ارائه شد مبلغ 2،700،000،000 میلیارد تومان برای طرح جاده بافق – یزد در نظر گرفته شده است و موضوع به نماینده مردم و شورای شهر منعکس گردید و اعتباری که برای به انجام رسیدن جاده موجود باشد 35،000،000،000 میلیارد تومان است.
افق کویر: با توجه به این که در جاده بافق – بهاباد تصادفات زیادی رخ می دهد چه تدبیری اندیشیده اید؟
تصادف علل مختلفی دارد. خطای انسانی و نقلیه نیز در این امر مؤثر است. جاه بهاباد از نظر اداره راه ، راه فرعی بوده و راه فرعی تعریفی که دارد حداکثر سرعت برای آن در نظر گرفته می شود. در ابتدای جاده بهاباد تابلوی 85 کیلومتر در ساعت نصب گردید و با 85 کیلومتر اتفاقی برای فردی رخ نخواهد داد.
و اگر گلایه ای از گودال های جاده یا تابلو علائم هست منعکس شود تا در خدمت مردم باشیم. بحث بهسازی مد نظر مردم است از یزد تا بافق بزرگراه از بهاباد تا در بند جاده اصلی، این وسط نمی توان جاد فرعی باشد و در دستور کار ادراه راه هست و در سفرهای ریاست جمهوری دولت قبل به یزد پیشنهاد اداره راه، بهسازی راه بافق – بهاباد و متأسفانه در کمیسیون ماده 32 تصویب نگردیده و همچنان به همین صورت بافق مانده است.