نمایش خبر نمایش خبر

بزرگترین معضل روستاها آب است


به گزارش هفته نامه افق کویر؛ نشست خبرنگاران با بخشدار بافق پنج شنبه، 12 شهریور ماه در محل فرمانداری بافق برگزارشد. در این نشست بخشدار بافق به پرسش های مطرح شده از سوی هفته نامه افق کویر پاسخ داد.
افق کویر: بعضی از شهروندان برای اینکه آخر هفته و تعطیلات خود را بگذرانند قصد خرید زمین در روستاهای خوش آب و هوا و نزدیک به شهر را دارند؛ ولی اهالی روستا زمین به افراد نمی فروشند آیا برنامه ای برای این موضوع دارید؟
 موافق هستیم که این اتفاق رخ دهد؛ فقط باید تضمینی باشد که خدای نکرده خسارتی به روستاها نزنند. از آنجایی که آداب و فرهنگ هر فردی فرق می کند و این تفاوت فرهنگ گاهی از لحاظ اعضای شورا و مردم روستا مشکلاتی را ایجاد می کند وگرنه هیچکس مخالف توسعه و ایجاد فضای سبز و ییلاقی بودن منطقه نیست. هیچ محدودیتی نداریم؛ ولی قبل از این که فردی به یک منطقه ای برود اولین کاری که می کنیم نظر شورای منطقه را می خواهیم؛ چرا که در حال حاضر مشکل آب را داریم و هر فردی که به روستا ها می آید می خواهد فضای سبزی را ایجاد و استفاده کند؛ ولی در این مدتی که بخشدار هستم بزرگترین معضل موضوع آب برای روستاها است. فردی داریم که در روستا ساکن نیست؛ ولی در یک دوره زمانی 400 متر مکعب آب ریخته است. این مسائل باعث می شود مردم روستا حساس شوند.
افق کویر: سال گذشته مجوز چند حلقه چاه در دستور کار داشتید در این رابطه توضیح دهید؟
در منطقه سبز دشت چاه حفر شده، در منطقه قطرم چاه حفر شده که به آب نرسیده و برای جایگزین قرار شده است یکی از چاه های منطقه ای را به آنها بدهند تا برداشت کنند. یکی حلقه چاه دیگر در سبزدشت مجوز حفر آن آمده؛ ولی چون اعتباری نبوده کار هنوز شروع نشده است. مشکل آب منطقه ای تا حدودی حل شده است؛ ولی این دلیل نمی شود که بحران خشکسالی و کمبود آب را در منطقه جدی نگیریم.
افق کویر: شرکت تعاونی دهیاری ها در چه حوزه ای فعالیت دارد و سود حاصل از این فعالیتها در چه زمینه ای هزینه می شود؟ 
شرکت تعاونی تعدادی ماشین آلات دارد و درآمد حاصل از این ماشین آلات به دهیاری هایی که زیر مجموعه این شرکت تعاونی هستند تعلق می گیرد. این شرکت تعاونی مجموعه ای از 21 دهیاری است. این شرکت حداقل برای 15 نفر اشتغال ایجاد کرده است.