نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برای رضای خدا به خلق خدمت می کنیم

برای رضای خدا به خلق خدمت می کنیم


برای رضای خدا به خلق خدمت می کنیم

هفته نیروی انتظامی فرصتی شد برای برگزاری نشست خبری فرماندهی نیروی انتظامی ،جانشین وی و رؤسای پلیس تخصصی این نیرو در بافق با اصحاب رسانه شهرستان.
ساعت 19 و سی دقیقه سه شنبه شانزدهم مهرماه به همراه دوستان رسانه ای درِ اتاق فرماندهی نیروی انتظامی بافق را با کوبیدن چند انگشت به صدا درآوردیم و اجازه ای خواسته وارد اتاقی می شویم که مسؤلین نظم و امنیت شهر به رتق و فتق امور و شاید هم لاح و مشورت در خصوص مسائل امنیتی مشغولند.
روی باز فرماندهی و جانشین وی و دیگر درجه داران حاضر موجب می شود جلسه خودمانی برگزار شود و در فضایی صمیمی به گفتگو و پرسش و پاسخ بپردازیم.
گپ و گفتهای اولیه و انتظار برای رسیدن یکی از دوستان رسانه ای نیم ساعتی به طول می انجامد اما این انتظار با سخنان شیرین فرماندهی نیروی انتظامی و دوست عزیز رسانه ای مان آقای عباس ابراهیمی خوسفی چشم به هم زدنی می گذرد.  حرفهای اولیه حول مطالبی که دوستان در هفته نامه ها می نویسند و اشراف مطالعاتی فرماندهی انتظامی بر آنها چرخ می زند و گاه به برخی مقالات درج شده اشاره ای می شود.
 ابراهیمی از ماجرای داغ باقی مانده از جراحت جدایی 35 نقطه جدا شده از بافق در سال 88 و الحاقش به بهاباد هم به زبان طنز و جدی حرفهایی به میان آورد .
با جمع شدن همکاران رسانه ای نشست خبری راس ساعت 20 با تلاوت آیاتی از قرآن مجید  بصورت رسمی آغاز و باز این آقای عباس ابراهیمی است که گوی سخن را با اجازه ای دوستانه می رباید و مقدمه ای ادیبانه در تقدیر و تشکر از مقام خادمین نظم و امنیت و مشقتهای خدمت برای ایجاد این گوهر تا از دست نرفته ناشناخته مانده آن هم فی البداهه می سازد تحسین برانگیز، بدان سان که خوش آمدنش به مذاق اصحاب رسانه و فرماندهی و دیگر درجه داران نیروی انتظامی را می شد در چشمهایشان دید.
سرهنگ صالحی فرماندهی انتظامی بافق نیز با سلام و صلوات به روح امام و شهدا  خصوصا شهدای نیروی انتظامی و آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری سخنانش را آغاز و مناسبت های هفته ازدواج و نیروی انتظامی را به همه تبریک می گوید. صالحی هنگام خیر مقدم گفتن به اصحاب رسانه که به محل فرماندهی نیروی انتظامی آمده اند آنجا را خانه سربازی می خواند و فارغ از هرگونه درجه بندی خود و همکارانش را مأمور می نامد اما بر نظم و نظام بسیار تأکید دارد.
فرماندهی انتظامی بافق دغدغه مند از وضعیت اعتیاد در کشور و شهرهای استان ریشه بسیار از جرم  و جنایات را اعتیاد عنوان و از گرفتار شدن تعدادی از هم میهنانمان به این بلای خانمان برانداز اظهار تأسف می کند و عمده مشکلات شهر را در سه حوزه:اعتیاد،سرقت و تصادفات بر می شمرد.
صالحی اصرار عجیبی دارد بر حفظ حیثیت و آبروی مردم و بر زیر سؤال نرفتن این اصل در تمام ماموریتها و اعلام اخبار آن تاکید می کند.
سرهنگ صالحی حس اعتماد مردم به پلیس و امین دانستن مامورین را جزء افتخارات نیروی انتظامی بر می شمرد و حساسیت شغل و مقدس بودن لباس نظام را هم در سخنانش لحاظ می کند.
ارائه آمار و گزارش عملکرد یکساله نیروی انتظامی بافق بخش دیگری از سخنان صالحی است و توضیحاتی که آقایان سرگرد کشوری ،سروان حیدری و سروان زارع به عنوان جانشین فرماندهی،رئیس پلیس آگاهی و رئیس پلیس راهوار و دیگر روسای پلیس تخصصی درباره عملکرد ارائه شده می دهند تبیین کننده است و شنیدنی.
حالا دیگر سخنان فرماندهی تمام شده و نوبت خبرنگاران است که سؤالاتشان را بپرسند سؤالاتی زیاد و متنوع، از مسائل شغلی گرفته تا شخصی، مثلا یکی از خبرنگاران سؤال چهار جوابی می پرسد یا از جانشین فرماندهی می خواهدکه  با سه واژه :خلق، خدا و خدمت  به سرعت جمله ای بسازد که سرگردکشوری به سرعت و با اعتماد به نفس پاسخ می هد:«برای رضای خدا به خلق خدمت می کنیم خبر خوش وجود واحد مشاوره و راهنمایی در معاونت اجتماعی نیروی انتظامی ،انتقاد به پایین بودن میزان اطلاع رسانی در خصوص عملکرد پلیس یا اتفاقاتی که در شهر رخ می دهد ،به میان آوردن موضوع «هدف راهنمایی است یا جریمه» در عملکرد مامورین راهنمایی و رانندگی،انتقاد به نحوه و برخورد با روحیه انتظامی از سوی برخی از مامورین با مردم ،مطرح شدن موضوع عدم همکاری ارگانهای مسؤل در رفع نقاط حادثه خیز شهر و منجر شدن آن به تصادفات ،ذکر خاطرات تلخ و شیرین از دوران خدمت،ابراز رضایت پلیس از شهروندان بافقی و تشکر از مردم به خاطر احترامی که به مامورین انتظامی می گذارند،رضایت از شغل نظامی،تاکید و سفارش به اصحاب رسانه در اطمینان از وثوق خبر و سپس درج آن، اندکی هم تحلیل و گاه درخواست ارائه راهکار از طرف رسانه و مردم به نیروی انتظامی از دیگر مطالبی است که در این نشست 2 ساعته مطرح می شود که از خوانندگان عزیز دعوت می کنم جزئیات آماری و گفتگویی آنرا در همین هفته نامه،هفته آینده، مطالعه فرمایند.  
                           محمد علی قاسم زاده