نمایش خبر نمایش خبر

برای احداث ساختمان داروخانه هلال احمر اعتباری نیست


هما السادات رضوی| به گزارش هفته نامه افق کویر، "جعفر حسن پور" رییس هلال احمر بافق در مورد احداث داروخانه هلال احمر بافق و عدم فعالیت پیمانکار این طرح گفت: این طرح تحویل پیمانکار شده است و در حال انجام کارهای آن می باشد، ولی یک مورد اختلاف فنی و مشکل مالی بوجود آمده که باید رفع شود. پیمانکار تا آن مرحله ای که قرارداد دارد می تواند کارش را انجام دهد، چون اعتبار کامل طرح را نداشتیم با پیمانکار قرارداد کاملی بسته نشد.
وی افزود: ما باید از نظر آهن آلات تأمین شویم و در حال پیگیری هستیم تا از نظر مابقی آهن آلات تأمین شده و یک سری اختلافات فنی که وجود دارد مرتفع شود.
حسن پور پیرامون تأمین منابع مالی طرح گفت: این منابع هم شامل جمعیت هلال احمر استان، فرمانداری و شرکت سنگ آهن است، چون احداث داروخانه کار عامه المنفعه و بشر دوستانه است، در واقع از هر کجا که بتوانیم کمک مالی دریافت بکنیم اقدام خواهیم کرد.
وی در پاسخ به این پرسش که" به نظر شما مشکل تأمین اعتبار ربطی به وضعیت کنونی شرکت سنگ آهن دارد یا خیر؟ تصریح کرد: قطعاً بله، اگر سنگ آهن وضعیت مالی خوبی داشته باشد می تواند به ما کمک کند و در شرایط فعلی وضعیت مالی سنگ آهن مناسب نیست و طبیعتاً به همین نسبت هم کمک های سنگ آهن محدود شده است.
رییس هلال احمر شهرستان بافق در پاسخ به این پرسش که" تقربیاً اعتباری که لازم است تا داروخانه هلال احمر افتتاح شود چقدر است؟" عنوان کرد: برای اینکه این داروخانه به بهره برداری کامل برسد 900 میلیون تومان اعتبار نیاز است که در شرایط فعلی اعتباری نداریم و اعتبار ما تا اندازه ای است که هزینه کارهایی که انجام شده است پرداخت شود، حتی برای اینکه اسکلت فلزی را بنا کنیم برای مابقی آهن آلات مشکل داریم که در حال رایزنی هستیم و قول هایی داده شده است.