نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بخشی از جشنواره بین‌المللی فجر در یزد برگزار می‌شود

بخشی از جشنواره بین‌المللی فجر در یزد برگزار می‌شود


مدیرکل ارشاد یزد:

به گزارش فارس، بهرام عبدالحسینی، در نشست کمیته فرهنگی و هنری دهه فجر استان یزد اظهار داشت: در حال رایزنی با وزارت ارشاد هستیم تا در صورت موافقت، بخشی از این جشنواره در استان یزد برگزار شود.
وی ادامه داد: همچنین نمایشگاه عکس انقلاب با محوریت مرکز استان در تمامی شهرستان‌های استان برگزار می‌شود.
عبدالحسینی برگزاری جشنواره منطقه‌ای مطبوعات، جشنواره استانی شعر نماز، جشنواره استانی نمایشنامه خوانی، جشنواره عکس آسیب‌های اجتماعی را از دیگر برنامه مهم اداره ارشاد در ایام دهه فجر اعلام کرد.
مسئول کمیته فرهنگی و هنری ستاد دهه فجر استان یزد، شب شعر و خاطره‌گویی، اجرای نمایش صحنه‌ای، نمایشگاه فعالیت‌های قرآنی، همایش قرآن، کتاب و انقلاب را از دیگر برنامه‌های این ستاد اعلام کرد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به تفاهم‌نامه این اداره با گروه پیشگامان رسانه، جشنواره عکس آنلاین با موضوع «فجر در شهر ما» نیز برگزار خواهد شد.
عبدالحسینی در بخش دیگری از این نشست با اشاره به فعالیت گسترده کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان یزد بیان کرد: 400 ستاد مردمی در سطح کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان تشکیل می‌شود.
وی ادامه داد: برگزاری جشنواره روز خدا توسط کانون مساجد از اوایل دهه فجر آغاز می‌شود و تا زمان سالگرد ارتحال امام ادامه خواهد یافت.
عبدالحسینی خاطرنشان کرد: این جشنواره بزرگ فرهنگی و هنری در 15 رشته متنوع برگزار خواهد شد.
مسئول کمیته فرهنگی و هنری ستاد دهه فجر استان یزد اضافه کرد: کانون مساجد استان یزد برنامه‌های دیگری نظیر نقاشی برای انقلاب، خاطره گویی در مساجد، نمایشگاه روزشمار انقلاب و نمایشگاه کتاب را برپا می‌کند.
مدیرکل ارشاد یزد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بود، اظهار داشت: باید برنامه‌ریزی و برنامه‌های مناسبی در خور شأن این ایام برگزار شود.
عبدالحسینی تاکید کرد: تمامی دلسوزان نظام موظفند در راستای معرفی هرچه بهتر و عمیق‌تر انقلاب اسلامی تلاش خود را انجام دهند.
وی با اشاره به دستاوردهای نظام ادامه داد: در همین چند وقت قدرت‌های دنیا دیدند که دیگر نمی‌شود با ایران شوخی کرد به طوری که در مذاکرات هسته‌ای، همه دنیا یک طرف بود و محمد جواد ظریف و همکارانش در طرف دیگر.
عبدالحسینی با اشاره به اینکه نمی‌توان موفقیت‌های اخیر نظام را نادیده گرفت، تصریح کرد: در سایه ولایت باید تمام دلسوزان با وحدت در حفظ نظام تلاش خود را انجام دهند.
مسئول کمیته فرهنگی و هنری ستاد دهه فجر استان یزد ضمن قدردانی از همه دستگاه‌های فرهنگی استان یزد اظهار امیدواری کرد: در ایام الله دهه فجر در استان یزد برنامه‌های با شور و نشاطی برگزار شود.