شناسه : 21913289


الهام نصیرزاده | به گزارش هفته نامه افق کویر، در حاشیه بازگشایی کتابخانه محمد مفیدی بافقی، رقیه دوست فاطمی ها مدیرکل کتابخانه‌های عمومی......

الهام نصیرزاده | به گزارش هفته نامه افق کویر، در حاشیه بازگشایی کتابخانه محمد مفیدی بافقی، رقیه دوست فاطمی ها مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد به سوالات مطرح شده از سوی این هفته نامه پاسخ داد. 
وی در پاسخ به این پرسش که آیا حمایتی برای به روزرسانی شدن کتابهای موجود در کتابخانه بافق صورت خواهد گرفت؟ یا خیر؟ گفت: کتابهای جدید بصورت مستمر از پایتخت به کتابخانه ارسال می شود همچنین خیرین نیز می توانند در این امر به کتابخانه کتاب هدیه کنند. 
وی در پاسخ به این پرسش که نظرتان در مورد کتابخانه بافق نسبت به کتابخانه ی شهرستان های دیگر چیست؟ افزود: از لحاظ فعالیتهای فرهنگی انصافاً کتابخانه بافق فعالیتهای نسبتاً خوبی دارد نمونه اش جشنواره رضوی است. کتابخانه مفیدی بافق رتبه اول را کسب کرده بیشترتعداد شرکت کننده از این کتابخانه بود همچنین در برنامه ها و نشست های گوناگون شرکت داشته است، حتی در زمان تعمیر یک روز هم تعطیل نگردیده است. 
وی در پاسخ به این پرسش که چه پیشنهادی برای افزایش فرهنگ کتابخوانی دارید؟ تصریح کرد: باید لذت مطالعه به دیگران چشانده شود حالا به هر شکلی که است و هر فردی کتابی خوانده آن را به دیگران معرفی کند ما برای این امر یکسری برنامه ها در نظر گرفته ایم از جمله طرح "کتاب تأثیرگذار من"افرادی که در زندگیشان موفق و تأثیر گذار هستند بیایند و بگویند چه کتابی در زندگیش تأثیر گذار بوده است و آن کتاب را معرفی کنند. 
در ادامه زاده رحمانی فرماندار بافق در مراسم بازگشایی کتابخانه "محمد مفیدی"درخصوص تجهیز، بهسازی و شاداب‌سازی کتابخانه‌های شهرستان، بیان داشت: در دوره مدیریت خانم دوست فاطمی‌ها، کیفی‌سازی کتابخانه‌های عمومی با سرعت بیشتری صورت گرفته و شاهد بهسازی چندین کتابخانه غیراستاندارد در طول این مدت بوده‌ایم که یکی از این کتابخانه‌ها، کتابخانه محمد مفیدی بافق است.
وی ادامه داد: بافق در زمینه شاخص باسوادی در رتبه نخست استان قرار دارد که به همین نسبت نیز نیازمند آن هستیم که کتابخانه‌های استاندارد و مطلوبی در شهرستان داشته باشیم.
فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی بافق ابراز داشت: مجموعه فرمانداری، شهرداری و سایر دستگاه‌های ذیربط در شهرستان تلاش خواهند کرد تا زیرساخت‌های لازم برای ساخت و تجهیز کتابخانه‌های عمومی مطلوب آماده شود و امیدوارم با تلاش مجموعه کتابخانه‌های عمومی استان و شهرستان، زمینه جذب هرچه بیشتر مردم فرهنگ دوست بافق به کتاب و کتابخانه نیز فراهم شود.