نمایش خبر نمایش خبر

باند 3 نفره سرقت 120 راس دام در بافق دستگیر شدند


«سرویس اجتماعی «حوادث»پلیس استان یزد : پدر و پسر سارق و همدست شان که اقدام به سرقت از دامداری های شهرستان «بافق» استان یزد می کردند توسط ماموران پلیس آگاهی این شهرستان شناسایی، دستگیر و به سرقت 120 راس گوسفند اعتراف کردند.
« فرمانده انتظامی شهرستان بافق گفت: چندی پیش بود که خبر سرقت از چندین دامداری در سطح شهرستان اعلام شد و به همین منظور بررسی این موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.
سرهنگ «فرهاد بیگلری» ادامه داد: تحقیقات ماموران پلیس ادامه داشت تا اینکه یک نوجوان  17 ساله به هویت «الف» به جرم سرقت یکدستگاه موتورسیکلت دستگیر و به اداره پلیس انتقال داده شد.
وی ادامه داد: با دستگیری این متهم، برگ جدیدی از روند بررسی پرونده سرقت برای ماموران آگاهی گشوده شد و سارق نوجوان در بازجویی های پلیسی ضمن اعتراف به سرقت موتورسیکلت گفت: «با پدرم به هویت «ع» و یک فرد دیگری که دوستش است چندین بار سرقت احشام انجام داده ایم».
بیگلری ضمن اشاره به انجام هماهنگی قضائی افزود: کارآگاهان پلیس، دو متهم مورد نظر به هویت «ع» 40 ساله که دارای چندین فقره سابقه کیفری و زندان به جرم های حمل موادمخدر و سرقت می باشد و همدستش «ح» 53 ساله را شناسایی و در یک اقدام ضربتی و غافلگیرانه دستگیر کردند.
فرهاد بیگلری گفت: متهمان دستگیر شده در بازجویی های پلیسی به سرقت 120 راس گوسفند از 15 دامداری در سطح شهرستان بافق اعتراف کردند.
سرهنگ بیگلری ارزش برآورد شده سرقت های این باند سه نفره را بیش از 900 میلیون ریال برآورد کرد و تصریح کرد: تمامی مالباختگان این پرونده شناسایی شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان بافق یادآور شد: دستگیری این سارقان، موجی از شادی و رضایت شهروندان به ویژه دامداران را از عملکرد پلیس به همراه داشت.