نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بافق و بهاباد آب شرب و گاز می‌خواهد

بافق و بهاباد آب شرب و گاز می‌خواهد

سید محمود میر ابوالقاسمی عضو شورای عالی استان‌ها در نطق پیش از دستور چهارمین اجلاس شورای عالی استان‌ها که عصر سه شنبه با حضور وزیر راه و شهرسازی در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد  از رئیس‌جمهور و دولت خواست همان طور که در مورد دریاچه ارومیه دستور خاص صادر می‌کنند، در مورد تامین آب یزد نیز دستور صادر کنند تا این استان کویری از این موهبت الهی بهره‌مند و مردم آن به زندگی امیدوار‌تر شود. 
وی افزود: بزرگ‌ترین حوزه انتخابیه کشور با ۵ شهر با فاصله ۶۰۰ کیلومتر از شهرستان خاتم تا بهاباد مربوط به استان یزد است؛ از دولت و مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم هر چه سریع‌تر نسبت به تعیین تکلیف حوزه انتخابیه شهرستان مهریز، بافق، بهاباد، ابرکوه و خاتم اقدام کنند.
عضو شورای عالی استانها تصریح کرد: تعدادی از شهرستان‌های استان یزد از جمله شهرستان‌های بافق و بهاباد فاقد گاز شهری می‌باشند؛ از رئیس‌جمهور و وزیر نفت تقاضا دارم دستور دهند تا نسبت به گاز رسانی به این شهرستان‌ها اقدامات لازم را مبذول فرمایند
میرابوالقاسمی در راستای تحقق عملی مدیریت جهادی در مدیریت شهری و شورا‌ها توجه به نقش شورا‌ها در فرایند اقتصاد مقاومتی و بخصوص در اقتصاد شهر و روستا با توجه به مزیت‌های نسبی آن و توجه به نقش شورا‌ها در ارتقای فرهنگ شهر از طریق گسترش فضاهای فرهنگی و آموزش شهروندی را پیشنهاد کرد.
 وی توجه به نقش شورا‌ها در ایجاد عزم ملی از طریق مشارکت عملی شهروندی در امر تصمیم گیری و تصیمیم سازی را یکی دیگر از اهداف برشمرد و خاطرنشان کرد: شناسایی و رفع مشکلات شورا‌ها اعم از شهر و روستا و فرادست به عنوان پارلمان‌های محلی، و فرابخشی است و ایجاد و تقویت تعامل سازنده بر مبنای قوانین کشور بخصوص قانون اساسی، میان حاکمیت و شورا‌ها قرار گرفته است.
این عضو شورای عالی استانها تصریح کرد: به روز کردن قوانین مرتبط با شورا‌ها و شهرداری‌ها بخصوص تسریع قانون مدیریت خدمات کشوری به شهردای‌ها و اصلاح ماده ۱۱۷ قانون مدیریت خدمات کشوری باید مورد توجه قرار گیرد. 
وی در ادامه به رئیس شورای عالی استانها پیشنهاد داد که در مدت ۴ سال از ۳۱ استان کشور بازدید کرده و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات شوراهای هر استان قرار گیرد تا موجب دلگری اعضا شورا شوند.
میر ابوالقاسمی تصریح کرد: این کار باعث تشویق و طرقیت شوراهای استان به ارائه طرح و لایحه استان‌هایی که در هر سال بیشترین طرح و لایحه را ارائه دهند شناسایی و با دعوت از آن‌ها مورد تکریم و تشویق قرار گیرند.
وی با اشاره به اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه گفت: هم اکنون این طرح در حال اجرا است؛ با توجه به اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه که نیاز به عزم جدی و احساس مسولیت آحاد شهروندان دارد، شوراهای شهر و روستا با اتخاذ راهکار‌ها می‌توانند نقش بزرگی در توجیه افکارعمومی داشته باشند؛ گرچه از مسولان و دولت انتظار داریم با اتخاذ تدابیر از وارد شدن هر گونه فشار به قشر آسیب پذیر جامعه بخصوص کارمندان، کارگران و کشاورزان جلوگیری کنند.