شناسه : 21803024
سرهنگ کمالی:


الهام نصیرزاده|به گزارش هفته نامه افق کویر،سرهنگ محمد کمالی فرمانده انتظامی شهرستان بافق درگفتگو با خبرنگار این هفته نامه پیرامون سرقتهایی که اخیراً از چند مغازه ......
سرهنگ کمالی:

الهام نصیرزاده|به گزارش هفته نامه افق کویر،سرهنگ محمد کمالی فرمانده انتظامی شهرستان بافق درگفتگو با خبرنگار این هفته نامه پیرامون سرقتهایی که اخیراً از چند مغازه صورت گرفته بود گفت:سارقین از یک مغازه مبلغ 200هزارتومان به همراه گاو صندوق که فقط چک داخل آن قرار داشته و از مغازه دیگر مبلغی بیش از 2میلیون تومان به سرقت بردند.
وی با بیان اینکه این شایعه که از طلافروشی نیز سرقت شده صحت ندارد افزود: قصد سرقت از مغازه تعمیرات موتورسیکلت نیز داشتند؛ اما موفق به انجام این کار نشدند.
سرهنگ کمالی تصریح کرد: ما در حال پیگیری هستیم تا بتوانیم سارقین را دستگیر نماییم.
وی در توصیه ای از مغازه داران خواست تا در داخل و بیرون از مغازه دوربین نصب کنند؛ چراکه بافق دیگر بافق قدیم نیست و تعداد غریبه ها و افراد غیر بومی در شهر زیاد شده اند و این افراد بعضاً سابقه دار می باشند.
سرهنگ کمالی اظهار داشت: متأسفانه صاحب خانه ها بدون تحویل قولنامه از بنگاه داران خانه خود را به مستأجر اجاره میدهند؛ اگرچه با متخلفین برخورد می شود؛ اما در برخی مواقع زمانی که متوجه چنین معامله ای می شویم دیگر کار از کار گذشته است.
وی افزود: کارخانجات در حال توسعه است و برای کارهای زیرساختی نیازمند کارگرهای غیربومی است شهروندان باید بیشتر حواسشان جمع باشد.
وی با اشاره به این که آمار سرقت در بافق پایین است؛ اما در بحث پیشگیری هرچقدردقت بیشتری داشته باشیم دچار زحمت کمتری می شویم تصریح کرد: از همه همشهریان بافقی تقاضا دارم؛ اگر در محله فرد مشکوکی عبور میکند روی آن حساس باشند، حتی اگر همسایه ای دارید که مشکوک به وی هستید با صاحبخانه در جریان بگذارید؛ اگر محیط ناامن شود در بافق نمی مانند، ولی اگر ببینند مردم با آنها کاری ندارند در شهر ماندگار می شوند، حتی مسائلی داریم که فرزندانشان به مرور زمان با مغازه دار محله آشنا و حساب دفتری باز کرده اند و یکدفعه از بافق می روند؛ اگر مردم به فکر امنیت خود باشند و دقت کنندخیلی از مشکلات راحت تر حل خواهد گردید.