نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اولین همایش کوهپیمایی بسیجیان پایگاه و گردان نبی اکرم (ص)

اولین همایش کوهپیمایی بسیجیان پایگاه و گردان نبی اکرم (ص)


به مناسبت ایام ا... دهه فجر انجام شد؛

همزمان با فرا رسیدن ایام ا... دهه مبارک فجر و در آستانه سی و پنجمین پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، همایش کوهپیمایی با حضور فعال بسیجیان پایگاه و گردان نبی اکرم (ص) شرکت سنگ آهن مرکزی به تعداد 80 نفر در قالب دو دستگاه اتوبوس در تاریخ 18/11/92 در ارتفاعات روستای جزستان برگزار شد.
در آغاز این همایش که به صورت اردو برگزار شد ابتدا بسیجیان پایگاه و گردان نبی اکرم(ص) با حضور بر سر قبور شهدای روستای جزستان با قرائت فاتحه و نثار شاخه گل قبور شهداء را غبار روبی و عطرافشانی نمودند ،سپس   بسیجیان در مسجد روستای جزستان به صرف صبحانه گرد هم آمدند. قبل از صرف صبحانه، جانشین فرمانده پایگاه نبی اکرم (ص) ضمن عرض خیر مقدم به بسیجیان کوهنورد و تقدیر از بسیجیان پایگاه شهدای جزستان که مقدمات این اردو را فراهم کردند به گوشه ای از ظلم و فسادهایی که در طول دوران 57 ساله حکومت شاهنشاهی بر ملت ایران وارد شد اشاره نمود. وی با ذکر روایتی از حضرت موسی (ع) بسیجیان را به تقوای الهی و خودسازی سفارش کرد و آنگاه درباره مسیر تعیین شده کوهپیمایی توضیحاتی را ارائه کرد.
 سپس حجت الاسلام واعظی روایتی از امام موسی کاظم (ع) نقل کرد که فرمودند: در آینده یک رجلی از مرکز علم و دانش علیه حکومت طاغوت قیام می کند و حول این بزرگ مرد الهی ، افرادی هستند مانند تارهای آهن که در برابر طوفان های بلا محکم هستند و امام بشارت دادند به پیروزی این رجل الهی در آینده.
 واعظی در ادامه سخنان خود گفت: در طول تاریخ انقلاب اسلامی هجرت هایی رخ داده که برای تاسیس    حکومت اسلامی و احیاء و دوام اسلام بسیار سرنوشت ساز بوده است و خداوند را شاکریم که در نظام و حکومتی قرار داریم که به برکت امام و اسلام و وحدتی که وجود دارد خداوند، حریت و آزادی را به ما عطا کرده است.
 در ادامه این اردو بسیجیان گردان نبی اکرم (ص) به مدت دو ساعت در ارتفاعات برف گیر جزستان کوهپیمایی نمودند و در طول مسیر کو هپیمایان بسیجی با حمل پرچم های مقدس جمهوری اسلامی وائمه اطهار(ع) وطنین اندازشدن ذکر صلوات بر محمد و آل محمد (ص) ، یادو خاطره و رشادتهای رزمندگان در سال های 59 و 60 در مناطق برف گیر کردستان را زنده نمودند سپس رضایی پور در جمع بسیجیان با ذکر خاطره از مقاومت وایثار رزمندگان در کردستان گفت مقاومت در شهر بانه برابر ضد انقلابون مدیون دلاور مردیها و رشادت های بسیجیان و برادران سپاه علی الخصوص شهید چمران می باشد .
 لازم به ذکر است که بسیجیان پس از پایان کوهنوردی در بازگشت به بافق جهت اقامه نماز جمعه در مسجد جامع حضور بهم رساندند.