نمایش خبر نمایش خبر

انسانهای موفق چه باورهایی دارند ؟(قسمت سوم)

انسانهای موفق چه باورهایی دارند ؟(قسمت سوم)مادام كوری‌، سلامتی‌اش را از دست داد اما به اهدافش رسید و خدمت بسیار بزرگی به بشریت كرد. ادیسون هرگز از آزمایشها و تحقیقاتش ناامید و خسته نشد و هر روز امیدوارتر از قبل به كارش ادامه می‌داد. در زندگی سر تا سر پرفراز و نشیب همة انسانهای موفق ویژگی‌های مشتركی یافت می‌شود. ممكن است كه بسیاری از ما این روحیات و خصوصیات فردی را نداشته باشیم اما دانشمندان ثابت كرده‌اند كه درخشش و موفقیت افراد در زمینه‌های مختلف تنها به 20% استعداد آنها و 80% تلاش و پشتكارشان بستگی دارد. هر كدام از ما ویژگی روحی و اخلاقی را می‌توانیم در خودمان خلق كنیم و یا از بین ببریم‌. ما نیز می‌توانیم از برترین‌ها باشیم اما باید بدانیم كه همة موفق‌ها چگونه عمل كرده‌اند:1 - بسیار صادق و درست كردار هستند: همة كسانی كه موفقیت را لمس كرده‌اند. همواره اصل درستكاری و صداقت را سرلوحة كارهایشان قرار داده‌اند. ممكن است بسیاری با فریب و نیرنگ به ظاهر پیروز باشند، اما به راستی این درستكاران هستند كه تا انتهای خط، گوی  سبقت را از دیگران می‌ربایند. 2 - محتاط هستند: به خاطر همین ویژگی است كه می‌توانند از همة موانع به راحتی عبور كنند و همه چیز را پشت سر بگذارند. آنها هرگز بی‌گدار به آب نمی‌زنند. 3 - سخت كوش و پرتلاش هستند: برای این افراد زحمتكش پول بادآورده مفهومی ندارد. آنها لازمه رسیدن به موفقیت را سخت‌كوشی می‌دانند و برای رسیدن به موفقیت از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌كنند. 4 - تشنه یادگیری هستند: آنها علاقه بسیار زیادی برای یادگیری در هر زمینه‌ای دارند. انسانهای موفق‌، خودشان را بالا می‌كشند و همواره در مسیر رشد و بالندگی قدم می‌گذارند. آنها از تمام جنبه‌های زندگی و به خصوص از اشتباهاتشان درس عبرت می‌آموزند و از این كار ابایی ندارند. 
5 - مهربان و صمیمی هستند: تا به حال دقت كرده‌اید كه انسانهای موفق چقدر مردم دار و اجتماعی و مهربان هستند. همین ویژگی‌های اخلاقی آنهاست كه محبوبیت‌شان را بیشتر می‌كند و به آنها این توانایی را می‌دهد كه سایرین را نیز در راه رسیدن به موفقیت یاری كنند. 6 - وفای به عهد می‌كنند: قول دادن و به آن عمل كردن‌، اصلی است كه میلیون‌ها انسان را در مسیر صحیح قرار داده و آنان را جزء افراد موفق می‌شمارد 
7 - در مواجه با مشكلات‌، به دنبال راه حل هستند: به عقیده آنها مشكلات فرصتی است طلایی و گرانبها برای انجام دادن غیر ممكن‌ها. آنها به هیچ وجه از مشكلات نمی‌ترسند و شكایتی هم ندارند. انسانهای موفق‌، همواره در جست و جوی یافتن راه حل هستند. تنها كافیست كه از همین حالا این شاخص‌ها را در خودتان تقویت كنید. سپس متوجه می‌شوید كه شما نیز وارد جاده موفقیت شده‌اید. همواره تصویر نهایی هدف و آرزویتان را بزرگ و پررنگ برای خودتان ترسیم كنید. یك مهندس ساختمان‌، هر روز كه بر سر ساختمان در حال ساخت‌، حاضر می‌شود با در دست داشتن یك نقشه‌، تصویر نهایی را برای خودش تكمیل می‌كند. شما نیز چنین عمل كنید، نقشه به دست پیش روید و از اراده و قدرت بیكران الهی غافل نباشید. 
موفق باشید