نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

انتقادات سازنده و مفید، مسیر را برای پیشبرد اهداف آموزش و پرورش هموار می کند

انتقادات سازنده و مفید، مسیر را برای پیشبرد اهداف آموزش و پرورش هموار می کند

به گزارش خبرنگار هفته نامه افق کویر، مراسم تودیع و معارفه رییس آموزش و پرورش بافق، سه شنبه 8 آبان ماه در سالن کانون شهید باهنر بافق با حضور امام جمعه بافق، شیرزاد مدیر کل آموزش و پرورش استان و هیئت همراه، فرماندار بافق، مسئولان ادارات و جمعی از فرهنگیان بافق برگزار گردید.
در ابتدا قاسمزاده معاون پرورشي و فرهنگي آموزش و پرورش بافق به بیان عملکرد 4 ساله دوره خدمت محمود خواجه ای در آموزش و پرورش پرداخت.
 سپس حجت الاسلام حاج سید جواد سلیمانی امام جمعه بافق، در این مراسم مکتب اسلام را مایه رشد و تکامل دانست و گفت: جایگاه ویژه کتاب و قلم، مدرسه و معلم است که به عنوان سرمایه های ماندگار موجب رشد و بالندگی انسان می شوند.
 امام جمعه بافق، مکانهای مذهبی و مدرسه را مقدس و همطراز خواند و افزود: جایگاه روحانیون و معلمین در جامعه، هم سطح و از اهمیت ویژه برخوردار است.
 سلیمانی فرهنگیان را انسانهای پاک و خوش فکر دانست و گفت: در طول تاریخ همواره برای احراز پست های حساس و کلیدی از این افراد استفاده شده و می شود.
در ادامه مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد ضمن تبریک فرارسیدن دهه مبارکه فجر،گفت:  مدرسه اصلی ترین عرصه تعلیم و تربیت، بینش اسلامی و علم آموزی و بالندگی است.
 حاج احمد شیرزاد گفت: نگاه اساسی به مدارس غیر دولتی کمک به جذب دانش آموز و از تحقیقات و سیاست آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید است.
 وی داشتن خلق و خوی نیکو و صبر و شکیبایی را مورد تاکید قرار داد و افزود: افراد در مجموعه آموزش و پرورش باید با الگو پذیری از رسول مکرم اسلام )ص) و ائمه اطهار (ع) از اخلاق نیکو و پسندیده برخوردار باشند.
 مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد بر به کار گیری افراد متخصص، کارآمد و مسئولیت پذیر تأکید و خاطر نشان کرد: انتقادات سازنده و مفید، مسیر را برای پیشبرد اهداف آموزش و پرورش هموار می کند و مدیران این نهاد باید از انتقادات و پیشنهادات سازنده به خوبی استقبال کنند.
 در پایان این مراسم ضمن تقدیر از زحمات مدیر سابق، علی اصغر رنجبر که قبلاً سمت معاون فرماندار بافق را برعهده داشت به عنوان مدیر جدید آموزش و پرورش بافق معرفی شد.
گفتنی است مدیر سابق و جدید آموزش و پرورش بافق هم در این مراسم به ایراد سخنرانی پرداختند.

حاشیه های این مراسم:
-جلسه با تأخیر نیم ساعته برگزار گردید.
-در ادامه جلسه رییس سابق آموزش و پرورش ضمن بیان سخنان خود و بیان مشکلاتی که بر سر راه وجود دارد و اقداماتی که تا به الآن صورت گرفته است و بعد از سخنرانی نسبتاً طولانی گفت: مطالب دیگری هم یادداشت کرده بودم که الآن آنها را پیدا نمی کنم تا بیان کنم. بعد از آن مجری جلسه که برای اجرای برنامه بر روی صحنه حضور یافت گفت: همیشه در امر اجرا دست امداد خداوند را دیدیم و یکی از آنها این بود که یادداشتهای آقای خواجه ای گم شد و اگر بود حالاحالاها سخنرانی ادامه داشت. (که خنده حضار را در بر‌داشت).