نمایش خبر نمایش خبر

امیدوارم مسائل و مشکلات دشت یزد- اردکان برای بافق رخ ندهد

فرماندار بافق

به گزارش هفته نامه افق کویر، رییس دانشگاه علمی کاربردی استان یزد در حاشیه جلسه تودیع و معارفه رییس دانشگاه علمی کاربردی گفت: رییس دانشگاه علمی کاربردی شهرستان بافق از هوش و ذکاوت خاصی برخوردار است.
صدرا ابرقویی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به سیاست مسئولین جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی سمت ریاست این دانشگاه به کسی محول شد که از نیروهای داخلی باشد.
وی افزود: این امر به منظور ارتقاء نیروهای داخلی دانشگاه بوده تا احساس خود کم بینی نکنند. اصرار بر این بود تا نیرویی از خارج دانشگاه به سمت ریاست دانشگاه در نظر گرفته شود؛ اما با اصرار این کار انجام نشد.
رییس دانشگاه علمی کاربردی استان ادامه داد: مخالف تغییر رییس دانشگاه علمی کاربردی بافق بودم و یکسالی در این زمینه مقاومت کردم؛ اما کار به جایی رسید که اعلام شد؛ اگر پایان مأموریت ابلاغ نشود خودتان نیز از از ریاست برکنار می شوید.
وی خاطر نشان کرد: از وجود مهندس قنبری زاده در شورای آموزشی و پژوهشی دانشگاه استفاده خواهد شد و وی به عنوان مشاوره من در بافق از نظراتش بهره خواهم برد. و در ضمن این نکته را بیان کنم که مهندس قنبری زاده بر کنار نشده است.
شایان ذکر است؛ مراسم تودیع و معارفه رییس دانشگاه علمی کاربردی شهرستان بافق با حضور امام جمعه، رییس دانشگاه علمی کاربردی استان یزد، فرماندار و جمعی از مسئولین در محل سالن سینما قدس آهنشهر برگزار شد.
در ابتدای این مراسم حجت الاسلام  والمسلمین حاج سید جواد سلیمانی ضمن تبریک روز دختر گفت: مراسم تودیع و معارفه امری طبیعی است؛ اما آنچه حائز اهمیت می باشد این است که در دوران مسئولیت خود چه فعالیت و عملکرد مثبتی را ارائه داده ایم.
وی اظهار کرد: رییس سابق دانشگاه علمی کاربردی بافق در راستای شکوفایی دانشگاه تلاش های زیادی کرده است. این دیدگاه در مسئولین شهرستان هم وجود دارد؛اما نظر مسئولین و مقامات بالا آن است که مدیریت دانشگاه برعهده فردی گذاشته شود که از نیروی دانشگاه باشد.
سلیمانی اضافه کرد: تلاش ها و زحمات مهندس قنبری زاده را ارج نهاده و امیدوارم با وفاق و همدلی که در مجموعه وجود دارد موفقیت بیش از پیش دانشگاه را شاهد باشیم. همکاری مستمر کارکنان قطعاً در این امر کارساز خواهد بود.
در ادامه فرماندار نیز تودیع و معارفه را فرصتی برای بازنگری در اعمال و رفتار افراد دانست.
وی اظهار کرد: وحدت و تعامل ارزنده ای در مجموعه شهرستان وجود دارد. جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد و از رییس جدید دانشگاه حمایت بعمل خواهد آمد.
طلایی مقدم افزود: دانشگاه علمی کاربردی در سند چشم انداز توسعه شهرستان جایگاه رفیعی دارد و امیدوارم رشته های تحصیلی متناسب با آینده بافق مد نظر قرار گیرد.
وی اشاره نیز به مسائل و مشکلات دشت یزد_اردکان داشت و بیان کرد: با توجه به شتابی که در طی این دو سال در توسعه بافق لحاظ شده امیدوارم این تجربه برای بافق رخ ندهد.
صدرا ابرقویی رییس دانشگاه علمی کاربردی استان نیز در این مراسم ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه (س) و هفته کرامت گفت:  به اعتراف مسئولین ستاد مرکزی دانشگاه علمی کاربردی بافق در تمامی مراکز وابسته دانشگاهی کشور رتبه اول را دارد.
وی اظهار کرد: این موفقیت ناشی از فعالیت های شبانه روزی و صادقانه افرادی است که در این شهرستان با دانشگاه همسو و همراه بوده آمد. "قنبری زاده" صادقانه و بدون هیچ گونه چشمداشت شخصی برای ارتقاء دانشگاه فعالیت کرد.
ابرقویی ادامه داد: دانشگاه علمی کاربردی بافق به جایگاهی دست یافته که دانشجویان از اقصی نقاط کشور برای ادامه تحصیل به این مرکز مراجعه می کنند.
رییس دانشگاه علمی کاربردی استان یزد افزود: رشته های تحصیلی دانشگاههای کشور باید به گونه ای باشد که بتواند نیاز جامعه را برآورد سازد. درحال حاضر ۱۱۰۰ مرکز علمی کاربردی در کشور فعالیت دارند که از این تعداد ۲۵ مرکز با ۱۱۰۰۰ هزار دانشجو متعلق به مراکز استان یزد است.
وی بیان کرد: باید به دنبال راه اندازی چرخه فولاد در استان خصوصاً در بافق بود. سرمایه گذاری نهایی باید مد نظر باشد تا از آلایندگی و مسائل زیست محیطی کاسته شود.
ابرقویی خاطر نشان کرد :در جهت تولید و توسعه پایدار باید به گونه ای قدم برداشت که پهنه مرکزی کشوری از سکنه خالی نشود. استان یزد از استان هایی است که از نظر داشتن آب و هوای خوب در مضیقه است و انصاف نیست که آلاینده ها هم در استان جای داده شود.
قنبری زاده نیز در مراسم تودیع و معارفه به بیان گوشه ای از عملکرد خود پرداخت.
در پایان این مراسم از زحمات و تلاش های رییس سابق تقدیر و تشکر بعمل آمد و مریم میر اللهی به عنوان رییس جدید دانشگاه علمی کاربردی بافق منصوب شد.