نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

امسال وضعیت استان یزد حاد می باشد

امسال وضعیت استان یزد حاد می باشد


امامی مدیر کل بحران استان یزد عنوان کرد:

به گزارش خبرنگار هفته‌نامه افق‌کویر از یزد، سه شنبه گذشته نشست خبری با حضور امامی مدیر کل بحران استان، رحیمی نسب مدیر کل سازمان بهزیستی و اصحاب رسانه در محل استانداری یزد با محوریت بحران کم آبی در استان یزد و شهرستانها برگزار شد.
امامی با ایراد سخنانی گفت: برآورد ما این است که در سطح استان و کشور موضوع کم آبی آنچنان که باید تشریح نشده است و مردم بر این باور نیستند که با مشکل خشکسالی مواجه هستیم.
وی بحران کم‌آبی و خشکسالی را مرگ خاموش نامید و گفت: سوانحی چون سیل، زلزله و دیگر بلاهای طبیعی دارای نمود بیرونی، آنی و قابل مشاهده هستند؛ ولی خشکسالی و بحران کمبود آب هیچ نمود بیرونی ندارد و در تمام بخش های حیات و زندگی انسان اثر می گذارد و به مرور زمان خسارات زیان باری را به همراه دارد.که استان یزد با این مشکلی بزرگ مواجه است.
مدیر کل بحران استان در ادامه افزود: نیاز جدی به شما رسانه ها داریم و توقع داریم که یک برنامه ی مداوم از سطح استان یزد و شهرستانها برای ما تهیه و آن باید به صورت منظم و سازمان یافته باشد تا به طور واضح مشکل کم آبی را مطرح نمایند.
در پایان امامی تصریح کرد: امسال وضعیت استان یزد حاد می باشد و بر اساس گزارش سازمان هواشناسی کشور و استان ما امسال سال گرمی را خواهیم داشت و از همین الآن باید تمهیدات لازم را داشته باشیم تا بتوانیم آن را مدیریت کنیم.
در ادامه این نشست دکتر رحیمی نسب با بیان این موضوع که امسال ششمین مانور زلزله در استان برگزار می شود گفت: زلزله بلا نیست؛ آنچه که از زلزله بلا می سازد عدم آمادگی ما می باشد. زلزله هم مثل بقیه حوادث طبیعی می باشد؛ اما ما در مقابل حوادث دیگر آمادگی لازم را داریم؛ اما در مورد زلزله این موضوع صدق نمی کند
وی با اشاره به این موضوع که در بحث زلزله وظایفی بر عهده ما می باشد افزود: باید بحث مقاوم سازی و فرهنگ سازی در مهد کودکها را مورد توجه قرار دهیم.
دکتر رحیمی نسب در مورد بحث آمادگی قبل از زلزله و این که چرا کودکان انتخاب شده اند گفت: کودکان یکی از قربانیان اصلی می باشند و از لحاظ روحی و جسمی بسیار آسیب پذیر هستند و عدم قدرت تصمیم گیری در کودکان هست .
از اهداف این جلسه فرهنگ سازی در بین مردم و آموزش به مربیان مهد بود.
سعیده آغاز - رضیه زارع پور