نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

امامزاده عبدا... بافق باید همانند امامزاده طبس توسعه یابد

امامزاده عبدا... بافق باید همانند امامزاده طبس توسعه یابد


محمد حسن تشکری رییس شورای شهر بافق در جلسه پرسش و پاسخ:

در شماره پیش هفته نامه افق کویر گزارش جلسه پرسش و پاسخ مردم بافق با اعضای شورای شهر و شهردار درج گردید که در این شماره ادامه این گزارش به همراه حاشیه های این جلسه را خواهید خواند.
 مهدی رنجبر در  پاسخ به سؤالی که در مورد معدن D19 و آریز بود گفت : تمام اعضای شورای اسلامی شهرستان بافق در محل فرمانداری قسم نامه ای را ایراد کردند و تعهد نمودند تا از بافق حمایت نمایند در منطقه شهر 36 آنومالی موجود هست پیگیری خواهد شد و نخواهیم گذاشت حقی از شهرستان پایمال شود. این شورا امضایی نخواهد داد که به ضرر و زیان شهرستانمان باشد. اسناد و مدارک موجود می باشد و پیگیری های لازم انجام خواهد شد. وی در مورد حوزه انتخابیه نیز گفت: جلساتی با نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی داشتیم و از ایشان خواستیم پیگیری شود و عدالت در این زمینه صورت گیرد. نظر وی در مورد حوزه انتخابیه بافق، بهاباد و مهریز است.
سپس یکی از حاضرین در جلسه گلایه ای از برخی شرکت هایی که در شرکت سنگ آهن مرکزی ایران- بافق مشغول به کار هستند داشت که مهندس محمدحسن تشکری در این باره گفت: شرکت شهداب، فولاد 2 میلیون تن را موظف شده است. از شرکت کانی کاوان خریداری و بالغ بر 200 الی 300 میلیارد تومان در شهر سرمایه گذاری خواهد شد و شرکت جهاد نصر موظف است فولاد اسفنجی را راه اندازی نماید.
وی افزود: عوارض شرکت سنگ آهن در مهر ماه سال جاری از طریق انتقال حساب به حساب جدید انجام و به زودی حق امضا خواهد آمد.
رئیس شورا در مورد فرماندار آینده شهر گفت : گزینه های معرفی گردیده است در حال حاضر فرماندار خوبی داریم فعالیت وی نیز تاکنون قابل تقدیر است.
واحد اخیگان در پاسخ  به این سؤال که هم اکنون در استانداری چند نیرو کارشناس دارید؟ گفت: ملاقات هایی با استاندار انجام گردید بنابر این شد که از کل شهرستان های استان مشاور، مدیرکل، کارشناس در استانداری مشغول به کار شود وعده های داده شده است و چون 7 نفر اعضای شورا موافقت داشتند امیرزاده بعنوان نماینده شورا در استان انتخاب گردید.
محمد عباسی سخنگوی شورا در مورد فضای سبز شهرستان گفت: دو برنامه داریم یکی احداث پارکهای محله ای بعداز طرح های نیمه تمام است. و دیگری احداث پارک بانوان و پارک کوهستان می باشد.
وی در مورد موضوع گازرسانی به شهرستان افزود: قرار بر این بود تا سال 90 کار به پایان برسد خیلی شعار دادیم و مالک اشتر علی گفتیم متأسفانه قول دادند کار تمام شود اما به سر انجام نرسید در حال حاضر لوله گذاری به بافق انجام شده است با مهندس امامی ناظر طرح و احمدی مهندس اجرایی صحبت های شده 9 ایستگاه تا مسیر به یزد داریم که تاحدودی کار انجام گرفته و مشکل در خصوص تهیه شیر توپی بود برخی از آن چندتن وزن دارد که شیر توپی نیز تهیه گردیده، مشکل دیگر آنان در رابطه با LC( قراردادی که با بانک خارجی بسته می شود با توجه به بحث تحریم با ایران قرار دارد بسته نمی شود) در این جا درخواستی از مسئولین مربوطه دارم حق مردم ما این نیست که تا این حد در انتظار باشند فاز دوم گازرسانی از آذرماه شروع و به مدت یکسال قرار داد بسته شده است. با توجه به اینکه بودجه مشخصی هنوز ندارد. امیدواریم در شورای برنامه ریزی استان مصوب گردد تا حداکثر سه ماه اول سال 93 گازرسانی به پایان برسد.
مهندس محمدحسن تشکری در مورد در آمد امامزاده عبدا.. گفت: شورا از روز اول وارد این کار شد. تولیت امامزاده عبدا...  باید دارایی را مشخص و دارایی را خرج خود امامزاده عبدا... گردد تا مانند امامزاده طبس پیشرفت نماید.
محمد رنجبر در پاسخ  به سؤال هایی در مورد  زمین های ورزشی استقامت، چهارسنگ مظفریه و کیش خیرآباد چنین توضیح داد: قصد داریم از طریق شورای شهرستان برای زمین های در مسیر خیابان قرار گرفته‌اند اقدام شود اگر به نام اداره ورزش و جوانان شهرستان باشد تدبیری بر آن اندیشیده می شود؛ اما برخی ملک شخصی بوده که مبلغ آن نیز دریافت گردیده است.
وی در مورد تفویض اختیار استاندار به فرماندار برای برداشت 2 درصد به حساب مشترک گفت: به زودی انجام خواهد گردید.

حاشیه های جلسه پرسش و پاسخ
«محمد حسن تشکری» رئیس شورای اسلامی در مورد دیرآمدن مجری گفت : « علی‌آقا سر پیری یادش اومده بره درس بخونه. منتظر هستیم تا بیان.»
جلسه در ساعت 18:30 آغاز و در ساعت 21:10 به پایان رسید.
 حضور بانوان درابتدای جلسه بیست نفر بود که تاپایان به دو نفر رسید.
یکی از حاضرین از اعضای شورا خواست تا برخی از شرکت‌ها که به سودهای زیادی از فعالیت در معدن چغارت رسیده اند، مقداری از این سودها را در شهر خرج کنند. او گفت معنی ندارد گونی گونی پول از معدن سنگ آهن می گیرند و یک ریال آن را برای شهر و مردم خرج نشود. وی ادامه داد باید جلوی این سودآوری شرکت(ش)را که فقط خودش منتفع هست،گرفت.  مجری از وی خواست تا مؤدبانه‌تر خواسته خود را بیان نماید.
در مورد حقوق شهردار سؤال شد و بیان گردید‌: «‌شهردار ماهیانه  هشت میلیون تومان حقوق دریافت می‌نماید وی گفت: من مأمور به خدمت هستم از تهران به بافق. اتفاقاً همین امروز حقوق به حسابم واریز شده‌است که پیامک آن را نیز به حضار نشان داد. حقوقی یک میلیون و 360 هزار تومان وی ادامه داد: فعالیتی که در شهرداری بافق انجام می‌دهد جزء اضافه‌کاری محسوب می‌شود در طی دو ماه‌، ماهیانه نهصد هزار تومان به حساب واریز گردیده است. وی افزود: «خدمت به خلق از همه چیز برایم مهم‌تر است.»
در یکی از سؤالات مطرح شد چرا بچه های بافق لهجه خود را به فراموشی سپرده اند؟
تشکری رئیس شورای  اسلامی شهر در بین سخنان خود گفت: «‌بهتر است با لهجه بافقی صحبت کنیم که به ما خرده نگیرند.»
ساکنین مسکن مهر از پیله ور مدیرعامل گاز استان خواستند تابرای یک دفعه هم که شده کپسول گاز و بیست لیتری نفت را مانند آنان تا طبقه سوم که 56 پله دارد ببرد. اگر وی توانست این سختی را تحمل کند بافق هم نیازی به گاز ندارد!