نمایش خبر نمایش خبر

التزام به قانون و اخلاق پیش شرط برگزاری انتخابات خوب است

التزام به قانون و اخلاق پیش شرط برگزاری انتخابات خوب استدادستان کل کشور تصریح کرد : رعایت اخلاق انتخاباتی و التزام به قانون رمز برگزاری انتخابات خوب و با شکوه است.
حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در مصاحبه با واحد خبر صدا و سیمای مرکز یزد گفت : اداره این کشور مبتنی بر رأی مردم است و جمهوری اسلامی با برگزاری بیش از 30 انتخابات  کشوری با تجربه در این زمینه است.
وی بر برگزاری انتخابات باشکوه و با عظمت تأکید کرد و ابراز داشت : آنچه مسلم است برگزاری انتخابات خوب و با شکوه در گرو اخلاق مداری و محوریت قانون است و چنانچه مردم ، مسسئولان و مجریان نسبت به این دو مسئله التزام داشته باشند ، شاهد انتخاباتی با شکوه و با عظمت خواهیم بود .
این مقام قضایی حضور مردم در صحنه را مهمترین مولفه امنیت ملی دانست و بیان داشت : هر چه این حضور باشکوه تر و حداکثری باشد یقین بدانید از جلوه های امنیت ملی است. 
وی اظهار داشت : باید تخلف از قانون را برای همه بد بدانیم و اجازه ندهیم کسی با قانون شکنی عرصه انتخابات را تلخ نماید.
حجت الاسلام رئیسی یکی از وظایف مهم قوه قضاییه را پیشگیری از وقوع جرم ذکر کرد و بیان داشت : قوه قضاییه در انتخابات نیز وظیفه پیشگیری از جرم و تخلف را دارد و باید در کنار هیئت های اجرایی ، نظارتی نسبت به این امر مهم اهتمام ورزد.
وی التزام به قانون و اخلاق را از سوی همه احزاب ، طیف ها و گروه ها خواستار شد و تأکید کرد : باید به گونه ای عمل شود تا رقابت ها در عین رفاقت ها عرصه انتخابات را به عرصه حضور و شکوه و عزت انقلاب تبدیل نماید.