نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

استفاده رایگان از محوطه و لابی‌های هتل نیکان

استفاده رایگان از محوطه و لابی‌های هتل نیکان


استفاده رایگان از محوطه و لابی‌های هتل نیکان

«سعید یدا... نژاد» مدیرعامل شرکت نادرطرح و  آقای علیرضا جعفری‌پور عضو هیئت مدیره و پیمانکار شرکت بهره‌بردار هتل نیکان بافق، در گفتگویی با هفته‌نامه افق‌کویر به ارائه گزارشی از تلاش‌های صورت‌گرفته، برای آماده‌سازی این هتل پرداختند.
وی گفت: بلافاصله پس از برنده‌شدن در مناقصه نگهداری هتل به مبلغ 138 میلیون تومان در سال کار آموزش و مدیریت هتل شروع شد.
یدا... نژاد افزود: پس از دوره آموزشی زمانی که هتل را به ما تحویل دادند وضعیت هتل به شکل کنونی نبود، کار تقریباً به مدت 6 سال راکد شده و هیچکدام از تجهیزات آماده نبود. طبق وعده و قولی که به شرکت سنگ‌آهن دادیم ظرف مدت 2 ماه با تلاش شبانه‌روزی و همت چندنفر ازآقایان که پرسنل خود سنگ‌آهن بودند مثل آقای مهندس دانشور و آقای باقری با عنوان رابط کارفرما و کارپرداز در اختیار، قرار گرفتند. 
وی گفت: در حینی که تجهیزات را کامل می‌کردیم کلاس‌های آموزشی پرسنل هم در حال برگزاری بود و اساتید بزرگی برای آموزش تشریفات و پذیرایی دعوت کردیم.
وی افزود: برای راه‌اندازی از دو نفر مدیر برتر کشوری جناب آقای کمالی(رییس پرسپولیس و تخت جمشید) و جناب آقای دلیر(رییس سازمان جهانگردی شیراز) به مدت دو ماه با هزینه شرکت نادرطرح دعوت شد؛ ضمن اینکه از آقای عسکری مدیرعامل شرکت سنگ‌آهن تقدیر و تشکر می‌کنم؛ چرا که نگاه وی با دیگر مدیران فرق دارد و آن توسعه شهر است. 
مدیرعامل شرکت نادرطرح ادامه داد: ضرب‌المثلی هست که می‌گوید:«منبع توسعه یک شهر هتل آن شهر است» قاعدتاً این گفته را در همین چندماه تجربه کردیم و در نهایت سعی می‌کنیم افراد و مقاماتی که تشریف می‌آورند با یک آرامش خاص و با یک پذیرایی در خور شخصیت آنان از اینجا بدرقه شوند.
مدیر داخلی هتل نیکان ادامه داد: هتل در 27 آذرماه به صورت رسمی مهمان پذیرفته است و توسط مقامات عالی‌رتبه هم در تاریخ 9/11/92 افتتاح شده است.
وی افزود: هتل دارای ظرفیت 65 اتاق است که 2 اتاق آن به عنوان «رویال سوئیت» بسیار مدرن و با تجهیزات بسیار خوب هست. 51 اتاق و 12 سوئیت عادی دارد. طراحی این اتاقها در سطح کشور اگر اول نباشد دوم هست؛ البته ما مدعی هستیم که اول می‌باشیم. 
یدا... نژاد افزود: این هتل برای 64 نفر اشتغال‌زایی ایجاد کرده است. که 45 نفر از آنها خانم‌های تحصیل‌کرده هستند. تمام پرسنل بومی می‌باشند. پرسنل هتل حتی برای امداد و نجات مهمانان تمام آموزش‌ها را فرا گرفته و از این تبحر برخوردار هستند.
وی تصریح کرد: برای طبخ غذا از بهترین آشپزهای کشوری از جمله آقای «عزتی» سرآشپز بسیاری از آشپزهای کشور استفاده کردیم و از وی نیز برای آموزشهای خاص آشپزی، دسرها و سالادها برای پذیرایی از مهمانان دعوت شد.
سعید یدا... نژاد در رابطه با دیگر بخشهای جانبی در دست‌اجرای هتل گفت: هتل بخشهای دیگری از قبیل طرح آلاچیق بسیار زیبا دارد که انشاءا... از سال آینده شروع به کار می‌کند و در صدد هستیم تا در اواسط فروردین ماه کار را شروع‌کنیم، همزمان با واحد آلاچیق یک کافی‌شاپ هم راه‌اندازی می‌شود همچنین در آخر خردادماه سال آینده، سالن همایش هتل با طرحی جذاب و منظری زیبا آغاز به کار می‌کند. 
وی افزود: از سوی مدیرعامل شرکت سنگ‌آهن مرکزی تخفیفات 35 درصدی برای پرسنل سنگ‌آهن اعم از شرکتی، رسمی، بازنشسته و فرزندان بازنشسته برای استفاده از تالارها و سالن‌هادر نظر گرفته شده است. 
وی گفت: بهای غذاها  قیمت تمام شده و مناسب برای هتل می‌باشد که از مواد اولیه با کیفیت عالی استفاده می‌گردد.
همچنین در رستوران و تالارهای هتل اتاق نگهداری اطفال با امکاناتی از قبیل:تخت، نی‌نی لای‌لای، روروک و غیره موجود هست تا افرادی که از تالارها استفاده می‌کنند کودکان خودشان را در آن نگهداری کنند؛ لازم به ذکر است که مراسمات بصورت کارت دعوت انجام می‌گردد.
مدیر داخلی هتل نیکان با اشاره به این موضوع که برخلاف شایعاتی که گفته می‌شود هتل ورودی دارد گفت: اصلاً اینطور نیست و ورود برای عموم آزاد است و مردم می‌توانند از فضا و امکانات هتل بطور شبانه‌روزی استفاده نمایند و اگر خدماتی هتل به آنها بدهد طبق عرف و با قیمتی بسیار مناسب با آنها حساب می‌شود همچنین با تورهای کشوری مذاکره نمودیم و تا سقف 60 درصد تخفیف خواب و تا سقف 25 درصد تخفیف غذا می‌دهیم؛ همه این تخفیفات برای جذب گردشگر و جذب مهمان است تا از سطح کشور به بافق بیایند و از جاذبه‌های گردشگری بافق بهره ببرند.
علیرضا جعفری‌پور هم در رابطه با خصوصیات منحصر به‌فرد هتل گفت: طبقه هفتم هتل از چهارجهت چشم‌انداز دارد همچنین در این طبقه رستوران بسیار زیبا و ویژه «VIP» در سطح کشوری در حال راه‌اندازی می‌باشد. واحدها و قسمتهایی در هتل به نام «تیلانچ» تهیه کرده‌ایم تا به صورت رایگان مردم از آن استفاده کنند؛ حتی اگر شهروندان بخواهند از محوطه استفاده کنند، می‌تواند اعلام کنند تا بلافاصله میزبانان برای آنها میز و امکاناتی را بصورت رایگان در اختیار آنان قرار بدهند؛ حتی میزبان برای آنها می‌فرستیم تا موادغذایی خودشان را که به همراه آورده‌اند سرو کنند و میزبانی کنند. پارکینگ هتل ظرفیت حدود 200 خودرو را دارد که به صورت رایگان در اختیار شهروندان می‌باشد.
مدیریت هتل در ادامه گفت: باید این مژده را به شهروندان بدهم؛ در آینده بسیار نزدیک مکانهایی را برای شب‌نشینی شهروندان در نظر گرفته‌ایم که جزئیات آن را بعداً خواهیم گفت. 
اگر ما با همین روالی که کار هتل پیش می‌رود پیش برویم قول آن را تا آخر خردادماه سال آینده به همشهریان می‌دهم و تابستان سال آینده می توانند از این محوطه شبها استفاده کنند. همچنین یک استخر شنای مدرن در سطح آسیا برای جوانان در نظر گرفته شده و بودجه آن تصویب شده است و در همین سال با هزینه‌ای بالغ بر 5/6 میلیارد تومان برای اجرا به مناقصه می‌رود و  انشاء‌ا... تا آخر فروردین ماه سالن بیلیارد هتل نیز راه‌اندازی خواهد شد.
در پایان هم جا دارد از پیگیری‌های مدیر عامل محترم و جناب آقای «تربتی» معاون مالی و بازرگانی، و سایر همکاران خدوم ایشان تشکر نمایم.