نمایش خبر نمایش خبر

استفاده از کلاه‌ایمنی از ۱۵ شهریور در بهاباد اجباری می‌شود

استفاده از کلاه‌ایمنی از ۱۵ شهریور در بهاباد اجباری می‌شود


فرمانده انتظامی بهاباد:

توزیع 500 عدد کلاه ایمنی بین موتور سیکلت سواران بهابادی
فرمانده انتظامی شهرستان بهاباد با اشاره به‌توزیع کلاه ایمنی بین موتورسیکلت‌ سواران، گفت: استفاده از کلاه‌ایمنی از ۱۵ شهریور در بهاباد اجباری می‌شود.
به گزارش خبرنگار افق کویر از بهاباد، سرهنگ مهدی رحیم‌زاده در همایش توزیع کلاه ایمنی بین موتورسیکلت سواران بهابادی، اظهار داشت: 500 عدد کلاه ایمنی با همکاری پلیس راهور، فرمانداری، فرماندهی انتظامی شهرستان و با هدف کاهش تلفات انسانی بین موتورسواران شهرستان بهاباد توزیع شد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به تصادفات زیاد در شهرستان که منجر به فوت می‌شود از سوی فرماندهی انتظامی شهرستان و با همکاری فرمانداری بهاباد، توزیع کلاه‌ایمنی بین شهروندان بهاباد در چند مرحله از 9 شهریور در سطح شهرستان انجام ‌شد.
رحیم‌زاده با بیان اینکه اجرای این طرح در کاهش حوادث و تلفات جاده‌ای بسیار مهم و تأثیر‌گذار است و سبب آشنایی موتورسواران و عابرین پیاده با قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و افزایش اطلاعات ترافیکی آنان می‌شود، گفت: توزیع این کلاه‌های ایمنی نقش موثری در کاهش تلفات رانندگی و ایمنی بیشتر راکبان موتورسیکلت دارد.
وی استفاده از کلاه ایمنی استاندارد را یک اصل مهم در کاهش تلفات انسانی در تصادفات دانست و بیان کرد: کلاه‌های غیر استاندارد امکان حفاظت از سر افراد هنگام حادثه را ندارند و در برخی موارد سبب شدت جراحات می‌شود.
فرمانده انتظامی شهرستان بهاباد ضربه مغزی را علت اصلی مرگ موتور سواران دانست و اظهار کرد: هدف پلیس از اعمال قوانین سخت در رابطه با موتورسواران تنها به خاطر حفظ جان آنها است.
رحیم‌زاده همچنین در ارتباط با اجباری کردن کلاه ایمنی در سطح شهرستان گفت: طرح اجباری کردن کلاه ایمنی در سطح شهرستان بهاباد از 15 شهریور ماه اجباری می‌شود و پلیس راهنمائی و رانندگی در سطح شهرستان با افرادی که کلاه ایمنی نداشته باشند به شدت برخورد می‌کند.
وی هدف از توزیع این تعداد کلاه ایمنی در بین موتورسواران را کاهش تلفات جاده‌ای موتورسواران و افزایش ضریب ایمنی رانندگان موتورسیکلت دانست.