نمایش خبر نمایش خبر

استرس زیاد داوطلبین به علت تعویق در کنکور


به گزارش هفته نامه افق کویر، کنکور بزرگ‌ترین ماراتن ورود به دانشگاه‌های کشور امسال علاوه بر استرس‌ها و مشکلات سال‌های قبل با چالشی به نام کرونا نیز؛ روبرو می باشد. پیرامون این موضوع، خبرنگاران ما؛ به سراغ داوطلبان کنکور رفته و گزارشی مهیا گردیده است.
یکی از والدین که در حال بدرقه فرزندش به سالن کنکور بود با اینکه چشمش پر از اشک بود گفت: خدا کند همه دانش آموزان به هر هدفی که دارند برسند. فرزندم زیاد تلاش کرد و هدفش پزشکی است. شرایط خوب وآرام به نظر می رسد. برای فرزندم و برای دیگر دانش آموزان آرزوی موفقیت می کنم.
مادر یکی از داوطلبان که در سایه ای از خارج از ورزشگاه تختی ایستاده بود، بیان داشت: شرایط نسبتا خوب است . فرزند من کنکور علوم انسانی دارد و با توجه به تعویق هایی که در برگزاری صورت گرفت به میزانی آمادگی جهت شرکت در کنکور را داشت. اما؛ از لحاظ روحی ضربه بدی به فرزندم وارد شده است.
"زهرا جعفری" که منتظر خواهرزاده خود بود؛ گفت: بخاطر تغییر زمان کنکور استرس زیادی به داوطلبین وارد شده است.
وی در خصوص ورود داوطلبین اعلام داشت: هنگام ورود تجمع نبود و خوشبختانه کنترل انجام گرفته بود و خانواده ها رعایت و همکاری داشتند.
دیگر خانواده ای که چشم انتظار و در حال دعا برای پسرش بود؛گفت: فرزندم از دانش آموزان ممتاز مدرسه بوده و از ورود به دبیرستان تا به امروز برای قبولی در کنکور بسیار تلاش کرده است.
"هانیه السادات پور احمدی" که منتظر خواهرش بود؛ گفت: خواهرم قصد دارد به دانشگاه فرهنگیان برود است.
وی افزود: امیدوارم محیط داخل گرم نباشد؛ شاید به خاطر کرونا؛ کولر روشن نکنند.
خانواده ای دیگر عنوان کرد: استرس خیلی زیاد و جو پر استرسی وجود دارد و بچه ها با فشار روحی زیادی روبرو هستند. فرزندم کنکور ریاضی فیزیک دارد.
"محمد عبدالهیان" گفت:۴۰ دقیقه منتظرم فرزندم کنکور انسانی دارد و امکانات خوب است.
"محمود برزگری" پدر داوطلب گفت: فرزندم آمادگی خوبی داشت و فقط باید دانشگاه دولتی برود چون دانشگاه های بافق سطح علمی پایینی دارد.
"رضایی بیان داشت: : فرزندم آمادگی داشت و استرسی ندارم. تاکیدم بر روی فرهنگیان است ولی هر چه خودش دوست دارد.
بعد از پایان کنکور به سراغ داوطلبین رفتیم که تعداد بسیاری در حال ناراحتی به سوالات ما؛ پاسخ ندادند و تعداد اندکی سخن گفتند.
داوطلبی که تمایل به معرفی خود نداشت اینگونه پاسخ داد: من؛ در رشته علوم انسانی امتحان دادم و سوالات برای من خوب بود. تنها در دروس عربی و ریاضی بصورت متوسط پاسخ دادم.
وی گفت: صبح استرس زیادی داشتم و اینکه کنکور به عقب تر افتاده؛ ضربه روحی بسیاری به من وارد شد و اکثریت از این وضعیت شاکی بودند.
یکی از داوطلبین کنکور تجربی که در صف ورود به جلسه بود گفت: استرس زیادی دارم، در این مدت خوب نتوانستم مطالب را جمع آوری نمایم.
یکی از داوطلبین پسر در رشته تجربی گفت: روزی ۸ ساعت درس می خواندم و هدفم قبولی در رشته دندانپزشکی است.
دانش آموزی که کنکور خود را داده بود گفت: سوالات خوب بود و امیدوارم جای خوب قبول شوم، صبح استرس زیادی داشتم و اکنون استرس جواب کنکور دارم. محیط داخل خوب و آرام بود تهویه مناسب بود.
یکی از والدین که به استقبال فرزندش آمده بود گفت: تلاش خودش را کرد و اکنون باید منتظر جواب کنکور باشیم. کنکور تجربی داشت و صبح استرس زیادی داشت.
داوطلب کنکور گفت: برگزاری کنکور خوب و عالی بود و امیدوارم دولتی دانشگاه خوبی قبول شوم.
داوطلبین از کنکور ریاضی گفت: رشته خاصی مدنظر من نیست هر شهری قبول شوم خوب است. می خواهم از بافق خارج شوم.
وی ادامه داد: محیط آرام بود و پک بهداشتی شامل ماسک و ژل دست، به ما داده شده است.
"مهدیه میرزایی" داوطلب کنکور انسانی گفت: اولویت خاصی برای رشته ندارم ولی می خواهم دانشگاه امام صادق(ع) بروم. دانشگاه بافق علاقه ای ندارم.
تعداد زیادی از داوطلبین که تمایل به معرفی خود نداشتند از گرمی سالن شاکی بودند. همچنین به تعویق انداختن کنکور برایشان آزار دهنده بوده است.

سارا شفیعی- حدیثه امیریان